Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 11:48

autor: Adrian Werner

Lista gier na PS5 zwiastuje rychłą zapowiedź gry Battlefield 6

Informacje z magazynu PlayStation Official Magazine UK sugerują, że lada chwila firma Electronic Arts i studio DICE zapowiedzą grę Battlefield 6.

Lista gier na PS5 zwiastuje rychłą zapowiedź gry Battlefield 6 - ilustracja #1
Battlefield V zadebiutował w 2018 roku.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zapowiedziana zostanie kolejna odsłona cyklu Battlefield. W najnowszym wydaniu magazynu PlayStation Official Magazine UK opublikowano listę gier, które trafią na konsolę PS5, a wśród nich znalazło się Battlefield 6.

Z krótkiej notki w czasopiśmie możemy dowiedzieć się, że nad grą pracuje studio DICE, a premiera ma nastąpić w 2021 roku, co pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Przede wszystkim poinformowano jednak, że więcej informacji na temat Battlefielda 6 poznamy w następnym numerze magazynu. Sugeruje to, że projekt zostanie zapowiedziany w przyszłym miesiącu.

Warto przypomnieć, że na 12 czerwca zaplanowano wydarzenie EA Play, podczas którego zaprezentowane zostaną nadchodzące produkcje z katalogu wydawniczego firmy Electronic Arts. To idealny moment na pokazanie gry Battlefield 6, choć nie zdziwilibyśmy się, gdyby wydawca kilka dni wcześniej udostępnił jakiś teaser, mający podkręcić atmosferę.

Studio DICE wydaje się obecnie koncentrować właśnie na szóstej odsłonie cyklu. W kwietniu tego roku zespół poinformował o zakończeniu intensywnego rozwoju Battlefielda V (co spotkało się z bardzo negatywną reakcją społeczności). Możemy teraz liczyć tylko na mniejsze aktualizacje. Kilka dni później ogłoszono, że taki sam los spotka Star Wars: Battlefront II.

Wszystko wskazuje więc na to, że DICE w poświęciło się głównie pracom nad szóstym Battlefieldem. Będzie to pierwszy projekt zespołu stworzony z myślą o następnej generacji konsol, więc studio nie może pozwolić sobie na porażkę.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Battlefield V - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach