Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 19:50

autor: Vergil

Battlefield 6 w 2021 roku – twierdzi DICE

Star Wars: Battlefront II otrzyma jutro ostatnią dużą aktualizację. Studio DICE będzie mogło więc skoncentrować się na rozwoju serii Battlefield, której szósta odsłona zostanie nam przedstawiona w przyszłym roku.

W SKRÓCIE:
  1. studio DICE kończy pracę nad rozwojem gry Star Wars: Battlefront II;
  2. zespół informuje, że w dalszej perspektywie skupia się na rozwoju marki Battlefield, a szósta odsłona tego cyklu zostanie nam przedstawiona w przyszłym roku.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o tym, że studio DICE kończy pracę nad rozwojem gry Battlefield V. Jak się okazuje, podobny los czeka również Star Wars: Battlefront II, który jutro (tj. 29 kwietnia) otrzyma ostatnią aktualizację. Update zatytułowany The Battle on Scarif pozwoli graczom wziąć udział w bitwach toczonych w tropikalnym krajobrazie inspirowanym lokacjami z filmu Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie. Autorzy mają jednak nadzieję, że po jego premierze ich dzieło czeka jeszcze długie życie za sprawą czekających na graczy wyzwań i regularnych wydarzeń specjalnych.

Battlefield 6 w 2021 roku – twierdzi DICE - ilustracja #1
Battle on Scarif to ostatnia duża aktualizacja do gry Star Wars: Battlefront II.

Zakończenie wsparcia dla obu gier pozwala zespołowi DICE w pełni skupić się na szóstej odsłonie cyklu Battlefield. Jak bowiem deweloperzy napisali w oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu IGN:

W dalszej perspektywie studio jest skoncentrowane na przyszłości marki Battlefield, którą przedstawi graczom w 2021 roku.

Warto dodać, że powyższy cytat pokrywa się ze słowami Blake'a Jorgensena, czyli dyrektora finansowego Electronic Arts, który jeszcze w styczniu mówił o wzroście w roku fiskalnym 2022, spowodowanym w dużej mierze przez nowego Battlefielda. Andrew Wilson, który obecnie sprawuje funkcję prezesa firmy, dodał również, że szósty Battlefield w odpowiedni sposób wykorzysta możliwości konsol dziewiątej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: Battlefront II
  2. Oficjalna strona internetowa serii Battlefield