Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2020, 18:50

autor: Vergil

Koniec rozwoju Battlefield 5

Od listopada 2018 roku gra Battlefield V regularnie otrzymywała nową zawartość. Studio DICE przygotowuje się jednak do zakończenia pracy nad jej rozwojem. Niemniej autorzy mają w planach udostępnienie jeszcze jednej aktualizacji.

W SKRÓCIE:
  1. studio DICE przygotowuje się do zakończenia prac nad rozwojem gry Battlefield V;
  2. w czerwcu tytuł otrzyma jeszcze jedną aktualizację, która wprowadzi nową zawartość i poprawki;
  3. autorzy nie porzucą jednak całkowicie swojego dzieła, gdyż będą m.in. Kontynuować walkę z cheaterami.

Studio DICE podzieliło się informacjami dotyczącymi planów rozwoju gry Battlefield V. Niestety nie prezentują się one zbyt optymistycznie dla miłośników tej produkcji. Jak można wyczytać w oficjalnym ogłoszeniu, pod którym podpisał się Ryan McArthur, czyli starszy producent projektu, piąty rozdział zatytułowany W głąb dżungli, dobiegający końca 29 kwietnia, będzie zarazem ostatnim. Choć nie oznacza to, że autorzy zamierzają porzucić swoje dzieło, w kolejnych miesiącach będzie ono rozwijane na znacznie mniejszą skalę.

Koniec rozwoju Battlefield 5 - ilustracja #1
Prace nad rozwojem gry Battlefield V zmierzają ku końcowi.

Autorzy mają bowiem w planach udostępnienie jeszcze jednej aktualizacji, która powinna trafić w nasze ręce w czerwcu (ów termin może jednak ulec zmianie, gdyż deweloperzy pracują obecnie zdalnie, co powoduje liczne problemy). Przyniesie ona nieco nowej zawartości, jak choćby broń, a także szereg poprawek.

Po premierze tego update'u wewnętrzna waluta będzie przyznawana w ramach tygodniowych nagród, by umożliwić graczom odblokowanie sprzętu, którego jeszcze nie mieli okazji sprawdzić. Powrócą też specjalne wydarzenia pokroju nieco zapomnianego już #FridayNightBattlefield.

Osobna wzmianka należy się walce z cheaterami, która także będzie kontynuowana. Choć twórcy nie dzielą się szczegółami na temat jej przebiegu, zapewniają, że nie ustają w wysiłkach, by zmniejszyć skalę tego zjawiska.

A jaka przyszłość czeka markę Battlefield? W styczniu dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona tego cyklu nie zadebiutuje przed tegoroczną gwiazdką. Zważywszy na to, jak wygląda kalendarz wydawniczy sprawującej pieczę nad serią firmy Electronic Arts, można domniemywać, że Battlefield 6 pojawi się na sklepowych półkach dopiero pod koniec 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Poradnik do gry Battlefield V