Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 11:06

autor: Aquma

Battlefield 6 dopiero na PS5 i nowym Xboksie - najwcześniej w 2021 roku

Firma Electronic Arts nie wyda w tym roku kolejnej odsłony serii strzelankowej Battlefield. Tytuł zadebiutuje dopiero pomiędzy kwietniem 2021 a marcem 2022 roku - oczywiście już na konsolach dziewiątej generacji.

EA nie śpieszy się z kolejnym Battlefieldem. - Battlefield 6 dopiero na PS5 i nowym Xboksie - najwcześniej w 2021 roku - wiadomość - 2020-01-31
EA nie śpieszy się z kolejnym Battlefieldem.

Wygląda na to, że na nową odsłonę serii Battefield przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Dzięki konferencji, która towarzyszyła publikacji najnowszego raportu finansowego Electronic Arts, wiemy, że produkcja nie ukaże się w roku fiskalnym 2021 (czyli między kwietniem 2020 a marcem 2021). Biorąc pod uwagę dotychczasowe podejście EA, najprawdopodobniejsza wydaje się być premiera omawianej gry jesienią 2021 roku.

Nasz szeroko zakrojony model biznesowy zmniejsza naszą zależność od poszczególnych tytułów i umożliwia osiąganie wyników finansowych dla naszych akcjonariuszy poprzez zapewnienie stałego strumienia wysokiej jakości rozrywki dla naszych graczy. Oczekujemy, że usługi na żywo będą nadal napędzać wzrost w roku fiskalnym 2021 i przyspieszą wzrost w roku fiskalnym 2022, pod przewodnictwem nowego Battlefielda - stwierdził dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen.

Warto odnotować, że wspomniany tytuł trafi już na konsole dziewiątej generacji (co nie stanowi wielkiej niespodzianki, biorąc pod uwagę datę premiery). Potwierdził to Andrew Wilson, czyli prezes EA, który jest przekonany, że dzięki mocy obliczeniowej nowych platform studio EA DICE stworzy coś wyjątkowego.

Nadchodzą nowe konsole, a my będziemy gotowi, by przewodzić rynkowi, z niektórymi z naszych najlepszych tytułów. Kolejny Battlefield wzbudza naprawdę duże emocje i jestem nim bardzo podekscytowany - powiedział Andrew Wilson.

W podobnym tonie wypowiadał się Blake Jorgensen - uważa on, że nowe konsole prezentują zupełnie inny poziom od obecnych.

Możecie założyć, że moc tych konsol jest znacznie większa od istniejących. Możemy zrobić o wiele więcej. W ciągu najbliższych kilku lat zaczniecie widzieć rzeczy, które nie mieszczą się w głowie - zapewnił dyrektor finansowy EA.

Przypominamy, że ostatnią - jak dotychczas - częścią serii Battlefield jest Battlefield V, który ukazał się w listopadzie 2018 roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W recenzji opublikowanej na naszym portalu Michał Mańka wystawił grze wysoką notę 8/10, doceniając bardzo dobry tryb wieloosobowy, ale narzekając na miałką kampanię fabularną.

  1. Electronic Arts - strona oficjalna
  2. Seria Battlefield - strona oficjalna