Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2020, 10:55

autor: Bebop

Fragment Star Wars: Underworld - niedoszłego serialu gangsterskiego

George Lucas w 2005 roku zapowiadał powstanie gangsterskiego serialu Star Wars: Underworld, ale produkcja ostatecznie nie trafiła na ekrany. Krótki fragment pozwala zobaczyć, jak mogłaby się prezentować.

Serial Star Wars: Underworld okazał się za drogi w produkcji. - Fragment Star Wars: Underworld - niedoszłego serialu gangsterskiego - wiadomość - 2020-01-31
Serial Star Wars: Underworld okazał się za drogi w produkcji.

Dziś wszyscy mówią o serialu The Mandalorian, czyli hicie rodem z platformy Disney+. To pierwsza odcinkowa historia z uniwersum Gwiezdnych wojen, w której zobaczyć mogliśmy prawdziwych aktorów. Nie oznacza to, że plany na stworzenie takiego obrazu nie pojawiły się już wcześniej. George Lucas jeszcze w 2005 roku zapowiadał serial Star Wars: Underworld, który jednak nigdy nie ujrzał światła dziennego. Jego fragment testowy trafił wczoraj do sieci za sprawą kanału holonet w serwisie YouTube.

Materiał pozwala rzucić okiem na krótki wycinek serialu oraz zakulisowe przygotowania. W filmie możemy zobaczyć szpiega Rebelii wykradającego plany statku kosmicznego należącego do Imperium (Gwiezdny Niszczyciel), a także późniejszą walkę ze szturmowcami. Całość ukazana jest w mrocznym klimacie przywodzącym na myśl skojarzenia z filmem Blade Runner. Widać, że fragment miał posłużyć do sprawdzenia możliwości technicznych oraz ewentualnych kosztów produkcji, dlatego nie wszystkie elementy stoją na najwyższym poziomie. George Lucas ostatecznie nie zdecydował się na stworzenie serialu, bo budżet jednego epizodu przekraczał dziesiątki milionów dolarów. Efekty specjalne miały być ważnym elementem jego dzieła i nie chciał ich ograniczać. Temat zniknął z radarów, gdy wytwórnia Lucasfilm została nabyta przez The Walt Disney Company w 2012 roku. Jednak część pomysłów Lucasa mogła dać podwaliny pod nowe filmy z uniwersum.

Akcja produkcji miała rozgrywać się w czasach między oryginalną trylogią a historią ukazaną w epizodach 1 - 3. Fabuła skupiona byłaby przede wszystkim na przestępczym półświatku (łowcach nagród, przemytnikach etc.) planety-miasta Coruscant, ale pokazałaby również proces powstawania Rebelii oraz ekspansję nowo powstałego Imperium Galaktycznego.

Serial Star Wars: Underworld miał mieć aż 100 odcinków trwających po ok. 40 minut - godzinę, a wiele historii było już gotowych na papierze. Obraz mógł zaprezentować m.in. zdobycie planów Gwiazdy Śmierci i wygranie przez Hana Solo kultowego statku - Sokoła Millenium. Ostatecznie oba te wydarzenia doczekały się własnych filmów, choć już pod skrzydłami Disneya.

Warto wspomnieć, że grę akcji Star Wars 1313 spotkał podobny los co serial. Jej głównym bohaterem miał być łowca nagród działający na tytułowym poziomie 1313, czyli przestępczego podziemia planety Coruscant.

  1. Star Wars - strona oficjalna marki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.