Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 11:18

The Sims świętuje 20 lat, The Sims 4 ma 20 mln graczy

EA poinformowało, że baza graczy The Sims 4 przekroczyła 20 mln osób. Kolejna odsłona cyklu ma położyć większy nacisk na elementy sieciowe.

The Sims 4 nadal zdobywa nowych graczy. - The Sims świętuje 20 lat, The Sims 4 ma 20 mln graczy - wiadomość - 2020-01-31
The Sims 4 nadal zdobywa nowych graczy.

Firma Electronic Arts udostępniła raport z wynikami finansowymi za miniony kwartał. Poinformowano w nim, że w The Sims 4 zagrało już ponad 20 milionów osób. Nie wiemy, jak przekłada się to na sprzedaż, ale nie ulega wątpliwości, że gra jest bardzo popularna. W tym roku marka obchodzić będzie swoje 20. urodziny. Z tej okazji w serwisie Origin zorganizowano promocję czwartej części cyklu wraz z dodatkami.

Omawiając raport finansowy, Andrew Wilson, czyli prezes EA, poświęcił sporo czasu tej serii. Stwierdził, że studio Maxis myśli obecnie nad następną odsłoną. Kolejne Simsy mają położyć większy nacisk na aspekty multiplayer, takie jak sieciowe interakcje oraz rywalizowanie z innymi graczami.

W przeszłości EA próbowało już wprowadzić do marki elementy sieciowe. Rezultatem tego było The Sims Online, które jednak wytrzymało na rynku tylko kilka lat. Tym razem autorzy zamiast tworzyć MMO najpewniej wzbogacą jedynie znaną formułę cyklu o mechanizmy multiplayer, zachowując opcję samotnej zabawy.

The Sims 4 zadebiutowało w 2014 roku na PC, a trzy lata później gra trafiła na konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja przeżywa obecnie złoty okres. W zeszłym roku baza grających w czwartą części serii powiększyła się o wiele milionów osób, co zaowocowało m.in. lepszą sprzedażą dodatków.

Miniony rok był dla fanów gry wyjątkowo owocny. The Sims 4 otrzymało bowiem aż cztery rozszerzenia - StrangerVille, Wyspiarskie życie, Krainę magii oraz Uniwersytet.

  1. Oficjalna strona gry