Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 12:37

Sukces The Sims 4 - dodatki coraz popularniejsze

W minionym kwartale baza graczy The Sims 4 powiększyła się o 7 mln osób. Znacznie częściej były też ściągane dodatki do omawianej produkcji. Najnowsze rozszerzenie - Wyspiarskie życie - jest jednym z najpopularniejszych pakietów DLC od momentu premiery gry.

The Sims 4 radzi sobie doskonale. - Sukces The Sims 4 - dodatki coraz popularniejsze - wiadomość - 2019-07-31
The Sims 4 radzi sobie doskonale.

W SKRÓCIE:

  1. w ciągu kwartału liczba osób grających w The Sims 4 powiększyła się o 7 mln;
  2. dodatki do gry były ściągane o 55% częściej niż rok wcześniej;
  3. DLC Island Living jest jednym z najpopularniejszych rozszerzeń.

Firma Electronic Arts poinformowała, że w zakończonym w czerwcu 2019 r., pierwszym kwartale roku finansowego 2020, gra The Sims 4 od studia EA Maxis znacząco zyskała na popularności. Kilka wzmianek o tej produkcji znalazło się w kwartalnym raporcie finansowym opublikowanym wczoraj na stronie koncernu.

Większe (expansion packs) i mniejsze (game packs) dodatki do omawianego tytułu były ściągane o 55% częściej niż rok wcześniej. W czasie telekonferencji dla inwestorów (tzw. earnings call) odnotowano również, że znacząco - bo aż o 7 milionów - powiększyła się baza graczy. Najprawdopodobniej jest to efekt atrakcyjnej akcji promocyjnej, w ramach której można było zdobyć omawianą produkcję za darmo, a także licznych przecen. Sporym sukcesem okazało się także ostatnie rozszerzenie Island Living (Wyspiarskie życie) - uznano je za jeden z najlepiej sprzedających się pakietów DLC do The Sims 4.

Świetne wyniki produkcji EA Maxis są jedną z głównych przyczyn stojących za lepszymi od oczekiwań wynikami finansowymi Electronic Arts w omawianym kwartale (duże znaczenie miał także sukces Apex Legends). Firma zanotowała 1,21 miliarda dolarów przychodu netto, przy prognozach na poziomie 1,14 mld dol. Po upublicznieniu rezultatów wartość akcji koncernu wzrosła o 5%.

Przypominamy, że The Sims 4 zadebiutowało na PC w 2014 roku, zaś trzy lata później pojawiły się wydania na PS4 oraz Xboksa One. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

  1. The Sims 4 - strona oficjalna
  2. The Sims 4 - poradnik
  3. Wszystko o The Sims 4
  4. Recenzja gry The Sims 4 - niezłe nowości w cieniu wyraźnych braków