Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 lipca 2019, 12:23

Scenarzyści Spider-Man: Homecoming najprawdopodobniej wyreżyserują film Dungeons & Dragons

Twórcy scenariusza do Spider-Man: Homecoming są w trakcie negocjacji z Paramount Pictures, które dotyczą reżyserii nowego filmu z uniwersum Dungeons & Dragons.

Czy fani Lochów i Smoków w końcu doczekają się porządnej filmowej adaptacji serii? - Scenarzyści Spider-Man: Homecoming najprawdopodobniej wyreżyserują film Dungeons & Dragons - wiadomość - 2019-07-31
Czy fani Lochów i Smoków w końcu doczekają się porządnej filmowej adaptacji serii?

Jak podaje portal Variety, dwójka scenarzystów – Jonathan Goldstein oraz Jonathan Francis Daley – jest w trakcie negocjacji z Paramount Pictures dotyczących planowanego filmu z serii Dungeons & Dragons. Duet miałby zająć się reżyserią produkcji i zastąpić Chrisa McKay’a (LEGO Batman: Film), który aktualnie chce skupić się na powstającym Ghost Draft z Chrisem Prattem w roli głównej.

Film D&D powstaje za sprawą współpracy Paramount Pictures z nowo otwartym studiem Hasbro – AllSpark Pictures, które ma za zadanie rywalizować z Marvel Studios. Goldstein i Daley to scenarzyści pracujący ze sobą już od jakiegoś czasu. Odpowiedzialni są między innymi za scenariusze do takich produkcji jak Klopsiki i inne zjawiska pogodowe 2 czy też Spider-Man: Homecoming. Duet właśnie zakończył prace nad najnowszym filmem o Flashu.

Możliwości w D&D jest wiele, co daje ogromne pole do popisu scenarzystom filmu. - Scenarzyści Spider-Man: Homecoming najprawdopodobniej wyreżyserują film Dungeons & Dragons - wiadomość - 2019-07-31
Możliwości w D&D jest wiele, co daje ogromne pole do popisu scenarzystom filmu.

Dla tych z Was, którzy nie pamiętają przypominamy, że Dungeons & Dragons to seria papierowych gier fantasy RPG, w której gracze tworzą własne postacie i biorą udział w wyimaginowanych przygodach prowadzonych przez tzw. Mistrza Podziemi. Jej pierwsza wersja ukazała się w 1974 roku, a seria do dziś cieszy się niezwykłą popularnością stając się swego rodzaju ikoną lat 80. (o czym może świadczyć chociażby spora ilość nawiązań do gry w serialu Stranger Things).

Warto nadmienić, że w 2000 roku pojawił się już pierwszy film z uniwersum Dungeons & Dragons, jednak został oceniony dość krytycznie. Nie przeszkodziło to jednak w powstaniu dwóch sequeli, które podobnie jak pierwsza część nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Zobaczymy, czy najnowszy film z serii D&D sprosta oczekiwaniom wiernych fanów. Jego premiera planowana jest na rok 2021.