Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 lutego 2019, 12:50

autor: AlexB

Stranger Things łączy siły z marką Dungeons and Dragons

Firma Hasbro zapowiedziała zestaw startowy popularnej "papierowej" gry RPG Dungeons and Dragons inspirowany serialem Stranger Things. Ma on zadebiutować 1 maja bieżącego roku.

Jeśli jesteście fanami serialu Stranger Things, to zapewne wiecie, że jego główni bohaterowie są miłośnikami papierowych RPG-ów. Po raz pierwszy widzimy ich, gdy siedzą w piwnicy i rozgrywają jedną z przygód. Takiej okazji nie mogła przepuścić firma Hasbro, która poprzez wydawnictwo Wizards of the Coast posiada prawa do jednego z najpopularniejszych systemów RPG, czyli Dungeons and Dragons. Zapowiedziała ona (via Screen Rant), że 1 maja bieżącego roku w sklepach pojawi się zestaw startowy D&D, inspirowany Stranger Things. Wyceniono go na 24,99 dolarów (około 95 złotych).

Głównych bohaterów Stranger Things poznajemy, gdy grają w papierowe RPG. - Stranger Things łączy siły z marką Dungeons and Dragons - wiadomość - 2019-02-18
Głównych bohaterów Stranger Things poznajemy, gdy grają w papierowe RPG.

Wspomniany zestaw pozwoli na odtworzenie przygody, którą przygotował w serialu Mike Wheeler dla swoich przyjaciół. Oznacza to, że będzie można wcielić się w takich bohaterów, jak Will Roztropny czy Krasnolud Dustin i wyruszyć do tajemniczego zamku zamieszkałego przez niebezpiecznego Demogorgona. W pudełku znajdą się dwie figurki tego potwora, scenariusz, księga zasad, pięć kart postaci oraz sześć kości. Całość ma być bardzo emocjonująca i przystępna dla osób, które zamierzają dopiero rozpocząć zabawę z papierowymi RPG-ami, których wśród miłośników Stranger Things zapewne nie brakuje. Kto wie? Być może dla wielu z nich ten zestaw startowy będzie początkiem długiej przygody z różnymi systemami.

Stranger Things łączy siły z marką Dungeons and Dragons - ilustracja #2
Źródło: Screen Rant - Stranger Things łączy siły z marką Dungeons and Dragons - wiadomość - 2019-02-18
Źródło: Screen Rant

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, gdy firma Hasbro decyduje się na crossover z inną marką. Nie patrząc zbyt daleko wstecz, w ubiegłym roku miłośnicy D&D mieli okazję odwiedzić świat Magic: The Gathering. Zbiegło się to z premierą Guilds of Ravnica, czyli jednego z dodatków do tej popularnej karcianki.

Stranger Things łączy siły z marką Dungeons and Dragons - ilustracja #4

Korzenie systemu Dungeons and Dragons, nazywanego prekursorem gatunku papierowych RPG-ów fantasy, sięgają lat 70. ubiegłego wieku. W 2014 roku zadebiutowała jego piąta edycja. D&D stało się podstawą dla książek, komiksów, gier komputerowych, a nawet filmów. Te ostatnie nie zaliczają się jednak do wybitnych dzieł kinematografii.