Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka The Sims 4: Realm of Magic (PC)

The Sims 4: Kraina magii

The Sims 4: Realm of Magic

Dodatek do popularnej symulacji życia The Sims 4. Rozszerzenie Realm of Magic wzbogaca grę o magiczną krainę, gdzie bohaterowie mogą nauczyć się zaklęć i warzenia zaczarowanych eliksirów, jak również zdobyć chowańca oraz sporo nowych przedmiotów.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

Okładka The Sims 4: Realm of Magic (PC)

data premiery gry:

10wrz2019

PC

15paź2019

PS4 XONE

The Sims 4: Kraina magii (ang. The Sims 4: Realm of Magic) to kolejne rozszerzenie do czwartej odsłony popularnego cyklu firmy Electronic Arts. Projekt opracowało studio EA Maxis, czyli autorzy wszystkich produkcji z tej marki.

Mechanika

Kraina magii to tradycyjnie zaprojektowane rozszerzenie, którego głównym celem jest rozbudowanie gry o nowe elementy i opcje. Dzięki Realm of Magic w świecie The Sims 4 pojawia się portal prowadzący do fantastycznej krainy znanej jako Glimmerbrook, obejmującej zarówno przytulne miasteczko, jak i ponury las.

W miejscu tym bohaterowie spotkają mistrzów magii, którzy nauczą ich zaklęć pozwalających np. wyczarować jedzenie czy zamienić człowieka w przedmiot. W Glimmerbrook gracze otrzymują również okazję do eksperymentowania z eliksirami, zapewniającymi m.in. nieśmiertelność, czy pozbycie się klątwy. Nie zabrakło również pojedynków z innymi adeptami sztuk magicznych.

Inną atrakcją jest możliwość przyzwania chowańca, takiego jak smok czy wróżka, który będzie chronił naszego sima i pomagał mu w realizowaniu zadań.

Rozszerzenie oferuje także sporo nowych ubrań, takich jak peleryny i suknie, oraz akcesoria. Część z nich posiada właściwości magiczne, pozwalając np. zaczarować tłum. Autorzy przygotowali też wiele dodatkowych przedmiotów.

Kwestie techniczne

Kraina magii jest dodatkiem niesamodzielnym, więc do zabawy wymagana jest podstawowa wersja gry The Sims 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do The Sims 4: Kraina magii

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Kraina magii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 4: Kraina magii

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.33 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6600 / Radeon X1300 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #15
Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #15

wiadomość25 stycznia 2017

Kompendium zawiera najważniejsze informacje o nowej odsłonie The Sims, które miejmy nadzieję pozwolą ocenić czy warto zainteresować się tytułem i zdecydować się na jego zakup. Wśród zebranych ciekawostek znajdziemy opis nowych systemów rozgrywki, wymagania sprzętowe oraz materiały wideo.

Dziś premiera dodatku The Sims 4: Kraina magii
Dziś premiera dodatku The Sims 4: Kraina magii

wiadomość10 września 2019

Doczekaliśmy się wreszcie premiery The Sims 4: Realm of Magic, czyli dodatku wprowadzającego do gry elementy związane z magią i pozwalającego naszym simom na przeżycie przygód podobnych do tych z książek o Harrym Potterze.

The Sims 4 świętuje 5-lecie m.in. zawartością inspirowaną kulturą islamu
The Sims 4 świętuje 5-lecie m.in. zawartością inspirowaną kulturą islamu

wiadomość4 września 2019

W tym tygodniu The Sims 4 otrzyma urodzinową aktualizację, w której znajdziemy zawartość skierowaną do muzułmanów – nakrycia głowy, ubrania i nowości w trybie budowania. Twórcy znacznie rozszerzyli też m.in. nowe opcje dostosowywania schodów.

The Sims 4: Kraina magii - nowy dodatek zaoferuje zaklęcia i chowańce
The Sims 4: Kraina magii - nowy dodatek zaoferuje zaklęcia i chowańce

wiadomość21 sierpnia 2019

Zapowiedziano dodatek Realm of Magic do gry The Sims 4. Poznaliśmy zawartość rozszerzenia i jego datę premiery. Twórcy udostępnili również pierwszy zwiastun.

PC
PS4
XONE