Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2019, 18:12

The Sims 4 świętuje 5-lecie m.in. zawartością inspirowaną kulturą islamu

W tym tygodniu The Sims 4 otrzyma urodzinową aktualizację, w której znajdziemy zawartość skierowaną do muzułmanów – nakrycia głowy, ubrania i nowości w trybie budowania. Twórcy znacznie rozszerzyli też m.in. nowe opcje dostosowywania schodów.

Pani Simowa Nasir chyba jest o coś zła na Pana Sima Nasira. - The Sims 4 świętuje 5-lecie m.in. zawartością inspirowaną kulturą islamu - wiadomość - 2019-09-04
Pani Simowa Nasir chyba jest o coś zła na Pana Sima Nasira.

The Sims 4 obchodzi piąte urodziny. Będziecie mogli świętować, ściągając najnowszą darmową aktualizację. Twórcy nie zdradzają wprawdzie wszystkich nowości, wiadomo jednak, że znajdziecie wśród nich nowe opcje dostosowania schodów i meble tarasowe oraz elementy wystroju i ubioru inspirowane kulturą i sztuką islamu.

W odświeżonej garderobie Simów znajdą się charakterystyczne dla muzułmanów ubrania oraz tradycyjne nakrycia głowy - hidżab i kufi – których kolory będzie można zmieniać według własnych preferencji i łączyć z dowolnym ubiorem. Zmiany nie ominą trybu budowania (i, zapewne, meblowania). Maxis chce, by z grą mogło identyfikować się więcej kultur – najnowsza aktualizacja na pewno to ułatwi. Graham Nardone, jeden z producentów, mówi:

Podoba mi się, że większa ilość naszych graczy będzie mieć szansę na wyrażenie siebie i na posiadanie przedmiotów, które są im bliższe w grze. To bardzo fajne.

Specyficzne okna, kopuły, arkady… Osobiście liczę na iznikowe kafle.
Specyficzne okna, kopuły, arkady… Osobiście liczę na iznikowe kafle.

Kolejna nowość to schody – nie byle jakie schody. Może najpierw pokażemy Wam ich możliwości, a potem coś więcej o nich powiemy:

Wyginam schody śmiało… Matko, ale sucho. Przepraszam.
Wyginam schody śmiało… Matko, ale sucho. Przepraszam.

Trzeba przyznać, że zmiany są doniosłe. Schody można łamać na wszelkie sposoby. Robić na nich półpiętra, śródpiętra i jeszcze inne piętra. Twórcy chyba też byli pod wrażeniem tych możliwości, bo opcję zaprezentowali na simowym modelu Schodów Penrose’a. Tyle że w przeciwieństwie do oryginału, te od Maxisa nie były niemożliwe, a po prostu płaskie. Cała akcja działa się natomiast w środku budynku…

No, całkiem blisko!
No, całkiem blisko!
To chyba bardziej Kafka niż Penrose.
To chyba bardziej Kafka niż Penrose.

…i na zewnątrz.

Stairway to heaven
Stairway to heaven

Nie ujawniono, czy nowe opcje dostosowywania schodów dostarczają nowych możliwości dla zabijania Simów. Może i brzmi to drastycznie, ale część z Was pewnie i tak już snuje niecne plany zamknięcia jednego czy drugiego w niemożliwym labiryncie schodów bez jedzenia i miejsca na odpoczynek.

Na filmiku zamieszczonym na początku newsa zapoznacie się też z nowościami dotyczącymi mebli tarasowych. Motywem przewodnim łatki ma być lato.

Kolejna duża aktualizacja będzie zawierać dodatek Kraina Magii – więcej na jego temat dowiemy się pod koniec tygodnia. Premiera najnowszego DLC (o którym więcej przeczytacie tu) zaplanowana jest na 10 września na PC i na 15 października na PS4 i XONE.