Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 09:14

The Sims 4: Kraina magii - nowy dodatek zaoferuje zaklęcia i chowańce

Zapowiedziano dodatek Realm of Magic do gry The Sims 4. Poznaliśmy zawartość rozszerzenia i jego datę premiery. Twórcy udostępnili również pierwszy zwiastun.

Krainę magii wpierw zwiedzą gracze pecetowi. - The Sims 4: Kraina magii - nowy dodatek zaoferuje zaklęcia i chowańce - wiadomość - 2019-08-21
Krainę magii wpierw zwiedzą gracze pecetowi.
THE SIMS 4: KRAINA MAGII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: EA Maxis
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 10 września 2019 r.
  6. Data premiery na konsolach: 15 października 2019 r.

Firma Electronic Arts zapowiedziała dodatek The Sims 4: Kraina magii (ang. The Sims 4: Realm of Magic), czyli kolejne rozszerzenie do czwartej odsłony popularnego cyklu. Produkcja zadebiutuje na pecetach 10 września tego roku. Natomiast 15 października tytuł trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Dzięki Krainie magii w świecie The Sims 4 pojawi się portal prowadzący do fantastycznej krainy znanej jako Glimmerbrook, obejmującej zarówno przytulne miasteczko, jak i ponury las. W miejscu tym bohaterowie spotkają mistrzów magii, którzy nauczą ich zaklęć pozwalających np. wyczarować jedzenie czy zamienić człowieka w przedmiot. Otrzymają także okazję do eksperymentowania z eliksirami, zapewniającymi m.in. nieśmiertelność, czy pozbycie się klątwy. Nie zabraknie również pojedynków z innymi adeptami sztuk magicznych.

Rozszerzenie zaoferuje także sporo nowych ubrań, takich jak peleryny i suknie, oraz akcesoria. Część z nich będzie posiadała właściwości magiczne, pozwalając np. zaczarować tłum. Nie zabraknie również dodatkowych przedmiotów.

Inną atrakcją ma być możliwość przyzwania chowańca, takiego jak smok czy wróżka, który będzie chronił naszego sima i pomagał mu w realizowaniu zadań.

Przypomnijmy, że The Sims 4 zadebiutowało w 2014 roku na PC, a trzy lata później gra trafiła na konsole Xbox One i PlayStation 4. Pomimo prawie pięciu lat na karku produkcja dalej cieszy się wielką popularnością. Firma Electronic Arts niedawno pochwaliła się, że w minionym kwartale baza grających w czwartą części serii powiększyła się o 7 mln osób. Ponadto dodatki do tej produkcji były ściągane o 55% częściej niż rok wcześniej.

  1. Oficjalna strona gry