Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 10:15

Death Stranding - znaczek ekskluzywności na PS4 powrócił

Saga na temat ekskluzywności Death Stranding na PlayStation 4 trwa. Tym razem Hideo Kojima dał się sfotografować na tle plakatu tytułu, na którym widnieje znaczek jego wyłączności na konsolę firmy Sony. Nie oznacza to jednak, że kwestia wersji na PC została definitywnie zamknięta.

W ostatnich miesiącach pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat tego, czy Death Stranding, czyli nowa produkcja autorstwa ojca serii Metal Gear Hideo Kojimy, ukaże się tylko na PlayStation 4, jak początkowo zakładano. Ich podstawą były dwa wydarzenia – najpierw na zaprezentowanej okładce tytułu nie znalazło się oznaczenie o jego ekskluzywności, a później zniknął on z oficjalnej listy produkcji przeznaczonych jedynie na konsolę firmy Sony. Gdy wszyscy już myśleli, że zapowiedź wersji na inne platformy (a przede wszystkim na PC) jest wyłącznie kwestią czasu, nastąpił kolejny zwrot akcji. Podczas trwających w niemieckiej Kolonii targów gamescom Kojima dał się sfotografować na tle plakatu, na którym ponownie widnieje symbol wyłączności na PlayStation 4.

Oczywiście niekoniecznie musi to cokolwiek oznaczać. Należy bowiem pamiętać, że na przykład NiOh również początkowo posiadał znak sugerujący, że będzie to tytuł dostępny wyłącznie na konsoli PlayStation 4, a później wydano go na PC. W przypadku Death Stranding, tak jak spekulował włoski dziennikarz Antonio Fucito, także możemy mieć do czynienia z czasową ekskluzywnością. Na razie nic nie zostało jednak oficjalnie potwierdzone.

Tylko na PS4, czy nie tylko na PS4? Spekulacje trwają. - Death Stranding - znaczek ekskluzywności na PS4 powrócił - wiadomość - 2019-08-21
Tylko na PS4, czy nie tylko na PS4? Spekulacje trwają.

Na ten moment pewne jest to, że Death Stranding ukaże się 8 listopada jedynie na PlayStation 4. Jak zasugerował rodzimy oddział Sony, tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi). Jeśli jesteście ciekawi, jak gra prezentuje się w akcji, to możecie obejrzeć nowy fragment gameplayu zaprezentowany podczas ceremonii otwarcia tegorocznej edycji targów gamescom. Ponadto Kojima pokazał dwa kolejne trailery swojego najnowszego dzieła, przedstawiające postacie Mamy (w którą wciela się Margaret Qualley) oraz Deadmana (posiadającego aparycję Guillerma del Toro) i Bidge Baby (Łącznikowego Dziecka). Wszystkie materiały znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding