Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2019, 11:50

autor: Aquma

Jest spora szansa, że Death Stranding trafi także na PC

Antonio Fucito - włoski dziennikarz branżowy, który niedawno ujawnił datę premiery Death Stranding – zdradził w czasie streamu, że omawiana produkcja po pewnym czasie trafi także na komputery. Informacja nie została potwierdzona przez producenta.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Death Stranding pojawi się również na pecetach? Wszystko na to wskazuje. - Jest spora szansa, że Death Stranding trafi także na PC - wiadomość - 2019-05-31
Death Stranding pojawi się również na pecetach? Wszystko na to wskazuje.

W SKRÓCIE:

  1. Death Stranding ukaże się najpierw na PS4, a później trafi na komputery;
  2. nie wiadomo, jak długi będzie okres wyłączności;
  3. gra nie zostanie wydana na Xboksie One;
  4. informacje są plotkami, ale zdają się wiarygodne.

Antonio Fucito – włoski dziennikarz, który jako pierwszy ujawnił datę premiery Death Stranding stwierdził w czasie streamu na Twitchu, że wspomniany tytuł pojawi się również na PC. Poniżej jego wypowiedź (przełożona na język polski z angielskiego tłumaczenia opracowanego przez użytkowników forum ResetEra).

Okładka PS4 nie miała oznaczenia "Only on PS", ponieważ Death Stranding pojawi się na PC w późniejszym terminie. Taka umowa została podpisana pomiędzy Kojimą i Sony. Gra będzie tytułem ekskluzywnym PS4, a później będzie dostępna na PC. Nie ukaże się na Xboxie. Nie wiem, czy jest to ekskluzywność sześcio- czy dwunastomiesięczna – czytamy.

Okładki Death Stranding i God of War. Zwróćcie uwagę na górny prawy róg pudełek.
Okładki Death Stranding i God of War. Zwróćcie uwagę na górny prawy róg pudełek.

Doniesienia należy traktować jak plotki, jednak warto przypomnieć, że są zbieżne z informacjami z 2015 roku. Co więcej – na okładce produkcji Hideo Kojimy faktycznie nie ma charakterystycznego napisu „Only on PlayStation”, który jest widoczny np. na pudełku zeszłorocznego God of War. Nie da się też ukryć, że Antonio Fucito udało się przewidzieć datę premiery Death Stranding… a jego konto na Twitterze jest ozdobione zdjęciem ze wspomnianym japońskim deweloperem.

Antonio Fucito i Hideo Kojima. Źródło: Twitter.
Antonio Fucito i Hideo Kojima. Źródło: Twitter.

Czasowa wyłączność nie byłaby niczym dziwnym w przypadku Sony. Choć większość tytułów ekskluzywnych PlayStation 4 pojawiła się wyłącznie na tej konsoli, to niektóre są dostępne także na PC. Za przykłady mogą posłużyć przygodowa gra akcji Nioh od studia Team Ninja (nawiasem mówiąc, na jej okładce – w ostatecznej wersji – również nie znajdziemy logo „Only on PlayStation”, choć początkowo było obecne w materiałach promocyjnych), a także produkcje niezależne, takie jak Journey czy Flower. Niedawno na tę listę trafiły też dzieła Quantic Dream – Heavy Rain i Beyond: Two Souls.

  1. Death Stranding – strona oficjalna
  2. Wszystko o Death Stranding
  3. Kojima Productions – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Death Stranding

Death Stranding