Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2019, 10:25

autor: Aquma

Nowe Darksiders zostanie zapowiedziane na E3 2019

Dzięki planowi na E3 2019 przedstawionemu przez THQ Nordic dowiedzieliśmy się, że na targach doczekamy się zapowiedzi kolejnej części serii Darksiders. Panel poświęcony wspomnianemu cyklowi odbędzie się wieczorem 13 czerwca.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Nowe Darksiders na E3 2019. - Nowe Darksiders zostanie zapowiedziane na E3 2019 - wiadomość - 2019-05-31
Nowe Darksiders na E3 2019.

Na oficjalnej stronie E3 2019 pojawił się szczegółowy plan imprezy, wraz z opisami poszczególnych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy. Jeden z wpisów zdradza, że na targach zostanie zapowiedziana kolejna gra z serii Darksiders, która „poprowadzi markę w nowym kierunku”. Panel poświęcony cyklowi odbędzie się 13 czerwca o godzinie 19:30 czasu polskiego.

Dyskusja na temat powstania wszechświata Darksiders i tego dokąd zmierza. Panel ten zbiegnie się w czasie z zapowiedzią nowej gry Darksiders na E3 2019, która poprowadzi markę w nowym kierunku. Jest to panel dyskusyjny poświęcony sztuce oraz biznesowi tworzenia i utrzymywania otoczki fabularnej i korporacyjnej dla marki przygodowych gier akcji – czytamy.

Prawa do omawianej serii znajdują się obecnie w rękach firmy THQ Nordic, która – jak wiemy – ma w zanadrzu kilkadziesiąt niezapowiedzianych projektów. Wygląda na to, że jednym z nich jest czwarta część serii opowiadającej o przygodach jeźdźców apokalipsy. Warto przypomnieć, że „trójka” – stworzona przez studio Gunfire Games – zadebiutowała zaledwie sześć miesięcy temu i pomimo takich sobie ocen (średnia 64-70% w serwisie Metacritic, u nas nota 8,5/10) sprzedała się całkiem dobrze. Powstanie kontynuacji było więc raczej kwestią czasu, ale tak rychła zapowiedź jest pewnym zaskoczeniem.

Naturalnym bohaterem kolejnej części cyklu byłby ostatni z jeźdźców, znany jako Strife. Co ciekawe, przed upadkiem oryginalnego THQ (jego aktywa zostały następnie nabyte przez Nordic Games, które przemianowało się na THQ Nordic) oraz rozwiązaniem studia Vigil Games (stojącego za pierwszymi dwiema odsłonami Darksiders) istniał już projekt gry z udziałem tego protagonisty. Miał to być tytuł oferujący… tryb kooperacyjny. Kto wie, może wydawca planuje powrót do tego pomysłu? Z pewnością byłoby to coś nowego dla tej marki.

  1. THQ Nordic – strona oficjalna
  2. Darksiders III – strona oficjalna
  3. Darksiders III – poradnik