Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 14:21

autor: Aquma

Metro Exodus zaliczyło najlepszy start w historii THQ Nordic

THQ Nordic przedstawiło wyniki wypracowane w roku finansowym 2018-2019. Wydawca jest zadowolony z sukcesu Metro Exodus, które zostało uznane za najlepszą premierę w historii firmy.

THQ Nordic przedstawia wyniki finansowe. - Metro Exodus zaliczyło najlepszy start w historii THQ Nordic - wiadomość - 2019-05-22
THQ Nordic przedstawia wyniki finansowe.

Grupa THQ Nordic opublikowała rozszerzony raport z wyników wypracowanych w roku finansowym 2018-2019. Wydawca jest zadowolony ze sprzedaży Metro Exodus, czyli postapokaliptycznej strzelanki stworzonej przez studio 4A Games, która zadebiutowała 15 lutego na pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Produkcja zaliczyła „najlepszy start w historii” koncernu.

Gra spełniła oczekiwania kierownictwa i zwróciła wszystkie inwestycje w rozwój i marketing – czytamy w dokumencie.

THQ Nordic może się pochwalić bardzo solidnymi wynikami finansowymi. Samo Deep Silver (jedna z części składowych grupy) wypracowało w minionym kwartale 82,2 mln dolarów przychodu dzięki sprzedaży swoich gier. Pozwolił na to głównie sukces Metro Exodus. Udane kilka miesięcy zaliczyło także Coffee Stain Studios. Stworzone przez tego dewelopera Satisfactory – hybryda symulatora, gry ekonomicznej i strategii kosmicznej, która zadebiutowała we wczesnym dostępie na platformie Epic Games Store – pozwoliło firmie zarobić przeszło 10,1 mln dolarów. Wyniki tej produkcji okazały się lepsze od oczekiwań wydawcy.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w studiach należących do THQ Nordic powstaje obecnie aż 80 gier, z czego 48 nie zostało jeszcze zapowiedzianych. Firma współpracuje także z niezależnymi deweloperami – jednym z tego typu podmiotów jest wspomniane już, ukraińskie 4A Games, z którym wydawca podpisał umowę dotyczącą „wciąż nieujawnionego projektu AAA”.

  1. THQ Nordic – strona oficjalna
  2. 4A Games – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  4. Metro Exodus – poradnik