Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 14:49

autor: Frozen

The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima trafią na PS4, zapewnia Sony

Coraz więcej osób zastanawia się, czy zapowiadane od dłuższego czasu gry The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima i Death Stranding nie zostały przeniesione w sekrecie na PlayStation 5. Na przeprowadzonej niedawno konferencji dla inwestorów Sony rozwiało te wątpliwości.

Premiera nowej konsoli nie oznacza końca wsparcia dla PlayStation 4. - The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima trafią na PS4, zapewnia Sony - wiadomość - 2019-05-22
Premiera nowej konsoli nie oznacza końca wsparcia dla PlayStation 4.
W SKRÓCIE:
  • The Last of Us: Part II, Death Stranding i Ghost of Tsushima ukażą się na PlayStation 4;
  • obecna generacja ma stanowić główne źródło zarobku marki PlayStation jeszcze przez co najmniej trzy lata;
  • Sony pokłada duże nadzieje we wstecznej kompatybilności PlayStation 5 ze swoim poprzednikiem.

Nieobecność Sony na tegorocznych targach E3 oraz brak jakichkolwiek informacji na temat dat premier najbardziej oczekiwanych tytułów japońskiej firmy sprawiły, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy The Last of Us: Part II, Death Stranding i Ghost of Tsushima nie zostały po cichu przeniesione na PlayStation 5. Nie byłby to pierwszy tego typu przypadek – The Last Guardian, który został zapowiedziany na E3 2009 jako tytuł ekskluzywny dla PS3, ostatecznie ukazał się siedem lat później wyłącznie na PlayStation 4.

Podczas niedawnej prezentacji dla inwestorów przedstawiciel firmy Sony zapewnił, że PlayStation 4 długo odgrywać będzie kluczową rolę w strategii przedsiębiorstwa. Producent konsoli zakłada, że PS4 pozostanie głównym źródłem zarobku firmy przez najbliższe trzy lata, a na platformie pojawi się jeszcze sporo wyjątkowych ekskluzywnych tytułów AAA. Gdy przedstawiciel Sony wspomniał o nadchodzących wysokobudżetowych produkcjach na konsolę obecnej generacji, na ekranie wyświetlone zostały robocze wersje okładek gier The Last of Us: Part II, Death Stranding i Ghost of Tsushima.

Sony wielokrotnie zaznaczało, że PlayStation 5 będzie wstecznie kompatybilne ze swoim poprzednikiem, wobec czego zapewnienie dłuższego wsparcia dla obecnej generacji ma sens. Produkcje z PS4 będą działały szybciej i prawdopodobnie wyglądały dużo lepiej na PS5. Zniknie więc konieczność wydawania tzw. cross-genowych tytułów, gdyż od tej pory jedno wydanie gry będzie można uruchomić na trzech urządzeniach od Sony – PS4, PS4 Pro i PS5.

Oprócz tego podczas prezentacji dla inwestorów porównano szybkość wczytywania gry Spider-Man na PS5 względem PS4 Pro, a także poinformowano, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 90% konsol PlayStation 4 co najmniej raz połączyło się z siecią, co oznacza, że z serwisu PlayStation Network aktywnie korzysta już 94 miliony użytkowników (z czego 36 milionów to subskrybenci PS Plus).

  1. Oficjalna strona PlayStation
  2. Oficjalna strona gry The Last of Us: Part II
  3. Oficjalna strona gry Ghost of Tsushima
  4. Oficjalna strona firmy Kojima Productions