Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Satisfactory (PC)

Satisfactory PC

Pierwszoosobowa hybryda gry symulacyjnej i strategii ekonomicznej, w której naszym zadaniem jest stworzenie potężnego kompleksu fabrycznego na jednej z odległych planet.

Akcji | FPP | science fiction | ekonomiczne | sandbox | multiplayer | indie | kooperacja | elementy symulacyjne | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Satisfactory (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19marca2019

wczesny dostęp

2020

2020

Epic Store

Satisfactory jest FPS-em z elementami strategii ekonomicznej i gry symulacyjnej, opracowanym przez zespół Coffee Stain Studios – ekipę, która wcześniej dostarczyła między innymi serię Sanctum oraz bestsellerowy Symulator kozy. Produkcja powstała z myślą o platformie PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Satisfactory wcielamy się w pracownika korporacji Ficsit, która zajmuje się prowadzeniem badań naukowych i wdrażaniem nowych technologii. Biorąc udział w programie Save The Day, zostajemy wysłani na jedną z odległych planet, by tam realizować założenia ściśle tajnego projektu nazwanego Project Assembly. Naszym zadaniem jest stworzenie potężnego, zautomatyzowanego kompleksu fabrycznego.

Mechanika

W trakcie zabawy w Satisfactory na platformie PC akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji otwarty świat o powierzchni trzydziestu kilometrów kwadratowych; ważnym elementem rozgrywki jest eksploracja, gdyż tylko w ten sposób możemy znaleźć surowce służące do wznoszenia budynków, konstrukcji rozmaitych urządzeń i budowy linii produkcyjnych.

Z uwagi na fakt, że wytwarzane przez nas dobra z czasem zwiększają swoje rozmiary, warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest nieustanna rozbudowa kompleksu i zapewnienie mu odpowiednio wydajnych źródeł zasilania. Jako że w miarę postępów fabryka staje się prawdziwym molochem, na znaczeniu zyskują tak pojazdy (pokroju samochodów typu buggy, ciężarówek i pociągów), jak i wiszące chodniki czy skocznie, które ułatwiają nawigację i przemieszczanie się pomiędzy odległymi punktami.

Sprawę potrafi jednak skomplikować tutejsza fauna. Choć wśród stworzeń szwendających się po powierzchni planety nie brakuje spokojnych istot nadających się do oswojenia, przemierzając dzikie ostępy często natykamy się także na agresywne, przerośnięte drapieżniki; w trakcie spotkania z jednym z nich zazwyczaj nie pozostaje nam nic innego, jak zrobić użytek z broni palnej.

Tryby gry

Satisfactory pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperacyjną rozgrywkę w towarzystwie trójki graczy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Satisfactory prezentuje wysoki poziom wykonania; poszczególne elementy fabryki są pełne detali, a otoczenie porasta gęsta roślinność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.3 / 10 na podstawie 271 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,00 PLN

Gry podobne do Satisfactory

Wymagania wiekowe Satisfactory

12+

Wymagania sprzętowe Satisfactory

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 64-bit

Steam traci gry na rzecz Epic Games Store
Steam traci gry na rzecz Epic Games Store

wiadomość9 grudnia 2018

Kilka dni temu wystartowała platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games. Sklep od początku postanowił rzucić rękawicę Steamowi i „podkraść" kilka gier, oferując ich twórcom wyłączność. Nadchodzące gry, które przez jakiś czas będą dostępne tylko w Epic Games Store, to Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw oraz Genesis Alpha One.