Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Satisfactory (PC)

Satisfactory PC

Pierwszoosobowa hybryda gry symulacyjnej i strategii ekonomicznej, w której naszym zadaniem jest stworzenie potężnego kompleksu fabrycznego na jednej z odległych planet.

Symulacje | FPP | science fiction | ekonomiczne | sandbox | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Satisfactory (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19marca2019

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Satisfactory jest FPS-em z elementami strategii ekonomicznej i gry symulacyjnej, opracowanym przez zespół Coffee Stain Studios – ekipę, która wcześniej dostarczyła między innymi serię Sanctum oraz bestsellerowy Symulator kozy. Produkcja powstała z myślą o platformie PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Satisfactory wcielamy się w pracownika korporacji Ficsit, która zajmuje się prowadzeniem badań naukowych i wdrażaniem nowych technologii. Biorąc udział w programie Save The Day, zostajemy wysłani na jedną z odległych planet, by tam realizować założenia ściśle tajnego projektu nazwanego Project Assembly. Naszym zadaniem jest stworzenie potężnego, zautomatyzowanego kompleksu fabrycznego.

Mechanika

W trakcie zabawy w Satisfactory na platformie PC akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji otwarty świat o powierzchni trzydziestu kilometrów kwadratowych; ważnym elementem rozgrywki jest eksploracja, gdyż tylko w ten sposób możemy znaleźć surowce służące do wznoszenia budynków, konstrukcji rozmaitych urządzeń i budowy linii produkcyjnych.

Z uwagi na fakt, że wytwarzane przez nas dobra z czasem zwiększają swoje rozmiary, warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest nieustanna rozbudowa kompleksu i zapewnienie mu odpowiednio wydajnych źródeł zasilania. Jako że w miarę postępów fabryka staje się prawdziwym molochem, na znaczeniu zyskują tak pojazdy (pokroju samochodów typu buggy, ciężarówek i pociągów), jak i wiszące chodniki czy skocznie, które ułatwiają nawigację i przemieszczanie się pomiędzy odległymi punktami.

Sprawę potrafi jednak skomplikować tutejsza fauna. Choć wśród stworzeń szwendających się po powierzchni planety nie brakuje spokojnych istot nadających się do oswojenia, przemierzając dzikie ostępy często natykamy się także na agresywne, przerośnięte drapieżniki; w trakcie spotkania z jednym z nich zazwyczaj nie pozostaje nam nic innego, jak zrobić użytek z broni palnej.

Tryby gry

Satisfactory pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperacyjną rozgrywkę w towarzystwie trójki graczy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Satisfactory prezentuje wysoki poziom wykonania; poszczególne elementy fabryki są pełne detali, a otoczenie porasta gęsta roślinność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 816 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,00 PLN

Gry podobne do Satisfactory

Wymagania wiekowe Satisfactory

12+

Wymagania sprzętowe Satisfactory

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Satisfactory Update 4 dodaje kilka ekscytujących nowości
Satisfactory Update 4 dodaje kilka ekscytujących nowości

wiadomość17 marca 2021

Coffee Stain Studios udostępniło nową zawartość w ramach Update 4 w Satisfactory. Nowości 8. poziomu oraz oświetlenie i transport powietrzny sprawdzimy póki co tylko na serwerze eksperymentalnym.

Satisfactory – wyniki sprzedaży na Steamie i w Epic Games Store
Satisfactory – wyniki sprzedaży na Steamie i w Epic Games Store

wiadomość4 lipca 2020

Przedstawiciel firmy Coffee Stain Studios ujawnił, ile dokładnie osób kupiło grę Satisfactory na Steamie, a ile w sklepie Epic Games (gdzie była czasowym exclusive'em).

Sea of Thieves wciąż rządzi na Steamie, a Persona 4 bije rekordy
Sea of Thieves wciąż rządzi na Steamie, a Persona 4 bije rekordy

wiadomość15 czerwca 2020

Drugi tydzień z rzędu na pierwszym miejscu zestawienia bestsellerów Steama znalazło się Sea of Thieves. Wielkim sukcesem okazała się także premiera pecetowej wersji gry Persona 4 Golden.

Twórcy Satisfactory: przeciwnicy Epic Games Store to „głośna mniejszość”
Twórcy Satisfactory: przeciwnicy Epic Games Store to „głośna mniejszość”

wiadomość21 października 2019

Nathalie Verweij ze studia Coffee Stain wypowiedziała się w sprawie polityki Epic Games Store. Projektantka z zespołu odpowiedzialnego za Satisfactory stwierdziła, że platforma wspomaga twórców, a głosy krytyki w Internecie to tylko „głośna mniejszość”.

W Epic Games Store sprzedało się ponad pół miliona kopii Satisfactory
W Epic Games Store sprzedało się ponad pół miliona kopii Satisfactory

wiadomość8 czerwca 2019

Deweloper ze studia Coffee Stain - Jace Varlet - poinformował, że Satisfactory sprzedało się dotychczas w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy. Produkcja dostępna jest w ramach wczesnego dostępu wyłącznie w Epic Games Store i jak przyznają twórcy, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu.