Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Satisfactory (PC)
OkładkaSatisfactory (PC)

Satisfactory PC

Pierwszoosobowa hybryda gry symulacyjnej i strategii ekonomicznej, w której naszym zadaniem jest stworzenie potężnego kompleksu fabrycznego na jednej z odległych planet.

Symulacje | FPP | science fiction | ekonomiczne | sandbox | indie | kooperacja

Satisfactory Premiera PC

wczesny dostęp

19marca2019

2024

Steam

2024

producent: Coffee Stain Studios wydawca: Coffee Stain Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Satisfactory

Chocolate Factory

SimCity

Factorio

Satisfactory jest FPS-em z elementami strategii ekonomicznej i gry symulacyjnej, opracowanym przez zespół Coffee Stain Studios – ekipę, która wcześniej dostarczyła między innymi serię Sanctum oraz bestsellerowy Symulator kozy. Produkcja powstała z myślą o platformie PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Satisfactory wcielamy się w pracownika korporacji Ficsit, która zajmuje się prowadzeniem badań naukowych i wdrażaniem nowych technologii. Biorąc udział w programie Save The Day, zostajemy wysłani na jedną z odległych planet, by tam realizować założenia ściśle tajnego projektu nazwanego Project Assembly. Naszym zadaniem jest stworzenie potężnego, zautomatyzowanego kompleksu fabrycznego.

Mechanika

W trakcie zabawy w Satisfactory na platformie PC akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji otwarty świat o powierzchni trzydziestu kilometrów kwadratowych; ważnym elementem rozgrywki jest eksploracja, gdyż tylko w ten sposób możemy znaleźć surowce służące do wznoszenia budynków, konstrukcji rozmaitych urządzeń i budowy linii produkcyjnych.

Z uwagi na fakt, że wytwarzane przez nas dobra z czasem zwiększają swoje rozmiary, warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest nieustanna rozbudowa kompleksu i zapewnienie mu odpowiednio wydajnych źródeł zasilania. Jako że w miarę postępów fabryka staje się prawdziwym molochem, na znaczeniu zyskują tak pojazdy (pokroju samochodów typu buggy, ciężarówek i pociągów), jak i wiszące chodniki czy skocznie, które ułatwiają nawigację i przemieszczanie się pomiędzy odległymi punktami.

Sprawę potrafi jednak skomplikować tutejsza fauna. Choć wśród stworzeń szwendających się po powierzchni planety nie brakuje spokojnych istot nadających się do oswojenia, przemierzając dzikie ostępy często natykamy się także na agresywne, przerośnięte drapieżniki; w trakcie spotkania z jednym z nich zazwyczaj nie pozostaje nam nic innego, jak zrobić użytek z broni palnej.

Tryby gry

Satisfactory pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperacyjną rozgrywkę w towarzystwie trójki graczy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Satisfactory prezentuje wysoki poziom wykonania; poszczególne elementy fabryki są pełne detali, a otoczenie porasta gęsta roślinność.

Ostatnia modyfikacja 3 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 935 głosów czytelników.

Satisfactory cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Wymagania wiekowe Satisfactory: 12+

Satisfactory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7 64-bit