Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 13:40

autor: AlexB

GTA 5 na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych gier w Polsce

Grand Theft Auto V znalazło się na szczycie cotygodniowego zestawienia najchętniej kupowanych przez Polaków gier, opracowywanego przez federację ISFE. Jakie tytuły uplasowały się za dziełem studia Rockstar? Zapraszamy do przeglądu.

Jak co tydzień, federacja ISFE przygotowała zestawienie Games Sales Data, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, które produkcje sprzedawały się najlepiej chociażby w Polsce. Według zaprezentowanych danych, między 6 a 12 maja w naszym kraju niepodzielnie panowało Grand Theft Auto V. Tym samym dziełu studia Rockstar udało się pokonać Days Gone. Stworzona przez studio Bend gra akcji z zombie, wydana ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, królowała na liście bestsellerów wśród rodzimych graczy przez dwa tygodnie z rzędu. Teraz musiała zadowolić się drugim miejscem.

Polacy uwielbiają GTA. - GTA 5 na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych gier w Polsce - wiadomość - 2019-05-23
Polacy uwielbiają GTA.

Na najniższym stopniu podium najnowszego zestawienia Games Sales Data dla Polski znalazł się Battlefield 4. Niesłabnącą popularnością cieszą się również takie tytuły, jak FIFA 19, Mortal Kombat 11 czy Farming Simulator 19. Gracze z naszego kraju najwyraźniej poczuli również chętkę na prędkość. Bardzo wysokie ósme miejsce zajęła bowiem składanka Need for Speed Ultimate Bundle, w skład której wchodzą kompletne edycje Need for Speed, Need for Speed Rivals oraz Need for Speed: Payback.

Z innych ciekawych rzeczy, z pierwszej dziesiątki wypadło między innymi zajmujące tydzień wcześniej trzecią pozycję Dark Souls III. W czołówce zestawienia znalazły się za to dwie gry Ubisoftu – Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands oraz Far Cry: New Dawn. Zapewne jest to konsekwencja wielkiej wyprzedaży produkcji francuskiego giganta, która akurat wystartowała w omawianym okresie.

Games Sales Data w Polsce (6 - 12 maja):

#

Gra

1.

Grand Theft Auto V

2.

Days Gone

3.

Battlefield 4

4.

FIFA 19

5.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

6.

Mortal Kombat 11

7.

Farming Simulator 19

8.

Need for Speed Ultimate Bundle

9.

Monster Hunter: World

10.

Far Cry: New Dawn

Zestawienie Games Sales Data obejmuje zarówno sprzedaż fizyczną, jak i cyfrową w państwach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA). Dane pochodzą od takich firm Capcom, EA, Microsoft, Sega, Sony czy Take-Two, a także wszystkich wydawców z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.