Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 14:50

autor: Serek

Days Gone i GTA 5 najchętniej kupowanymi grami w Polsce

Nie słabnie popularność Days Gone w Polsce. Potwierdza to raport Games Sales Data za okres od 29 kwietnia do 5 maja. Najnowszy tytuł ekskluzywny na PlayStation 4 to jednak nie wszystko. Jakie gry najchętniej kupowali Polacy?

GTA V to żyła złota Rockstara. - Days Gone i GTA 5 najchętniej kupowanymi grami w Polsce - wiadomość - 2019-05-14
GTA V to żyła złota Rockstara.

Federacja ISFE przygotowała kolejny raport Games Sales Data, który dotyczy sprzedaży gier w kilkudziesięciu krajach regionu EMEA (w jego skład wchodzą Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jeśli chodzi o Polskę, mamy powtórkę z rozrywki. Podobnie jak w poprzednim zestawieniu, tak i w tygodniu zakończonym 5 maja na pierwszym miejscu znalazło się Days Gone. Produkcja trafiła na półki sklepowe 26 kwietnia i w kolejnych dniach ciągle przykuwała uwagę graczy.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło Grand Theft Auto V, którego popularność wydaje się wcale nie słabnąć. Podium zamyka Dark Souls III. Produkcja From Software trafiła na trzecie miejsce listy najchętniej kupowanych gier w Polsce prawdopodobnie dzięki niedawnym promocjom, chociażby w PlayStation Store (gdzie obecnie można kupić tytuł za niespełna 60 zł).

Przypominamy, że Games Sales Data to agencja, która prowadzi raporty tygodniowe dotyczące fizycznej i cyfrowej sprzedaży gier w państwach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA). Dane o sprzedaży cyfrowej pochodzą między innymi od firm takich jak: Capcom, EA, Microsoft, Sega, Sony, Take-Two. Informacje o sprzedaży detalicznej zbierane są od wszystkich wydawców z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Polacy nadal chętnie kupują Mortal Kombat 11, czyli najnowszą bijatykę od studia NetherRealm. Tytuły takie jak FIFA 19 czy Need for Speed: Payback podobnie jak Dark Souls III trafiły ostatnimi czasy na liczne promocje, co pozwoliło wskoczyć do zestawienia. Na liście znalazł się także Farming Simulator 2019 - czyżby wraz z sezonem na orkę wiosenną wzrastało wśród graczy zainteresowanie rolnictwem? Poniżej możecie sprawdzić, które gry najchętniej kupowali Polacy na przełomie kwietnia i maja.

Games Sales Data w Polsce (29 kwietnia - 5 maja):

1.

Days Gone

2.

GTA V

3.

Dark Souls III

4.

Mortal Kombat 11

5.

FIFA 19

6.

Farming Simulator 19

7.

Battlefield 4

8.

Need for Speed: Payback

9.

EA Sports UFC 3

10.

Tekken 7

  1. Jak sprzedawały się na Steamie polskie gry wydane w 2018 roku
  2. Simsy, Sekiro, Mario i Minecraft - sprzedaż nowych gier na Allegro w marcu
  3. Polacy pokochali Days Gone. Tytuł sprzedaje się jak świeże bułeczki