Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2019, 14:30

autor: AlexB

Simsy, Sekiro, Mario i Minecraft - sprzedaż nowych gier na Allegro w marcu

Serwis Allegro podzielił się listami najchętniej kupowanych gier na poszczególnych platformach sprzętowych w marcu. Na PC królował dodatek Zostań gwiazdą do The Sims 4, na PlayStation 4 Sekiro: Shadows Die Twice, na Xboksie One Minecraft, a na Switchu New Super Mario Bros. U Deluxe.

Allegro od lat zajmuje czołową pozycję, jeśli chodzi o platformy handlowe w Polsce. Można na niej znaleźć najróżniejsze rzeczy, w tym również gry wideo. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, które produkcje cieszą się największą popularnością wśród użytkowników tego serwisu, to śpieszymy z odpowiedzią. Jego przedstawiciele przygotowali dla nas cztery listy prezentujące po dziesięć najlepiej sprzedających się pozycji na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch w marcu.

Dodatek Zostań gwiazdą do The Sims 4 brylował w marcu na Allegro. - Simsy, Sekiro, Mario i Minecraft - sprzedaż nowych gier na Allegro w marcu - wiadomość - 2019-04-10
Dodatek Zostań gwiazdą do The Sims 4 brylował w marcu na Allegro.

Zacznijmy od starych, poczciwych komputerów osobistych, i jeśli swego czasu regularnie śledziliście zestawienia Empiku, to lista przygotowana przez Allegro nie powinna być dla Was specjalnym zaskoczeniem. Królują na niej bowiem Simsy. Pierwsze miejsce zajął dodatek do czwartej części tego popularnego symulatora życia od studia Maxis, zatytułowany Zostań gwiazdą. Miał on swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. W topce znalazły się również sama gra w edycji Digital Deluxe, inne DLC do niej, Psy i koty, a także trzecia odsłona serii.

Tuż za Zostań gwiazdą w pecetowym zestawieniu od Allegro znalazły się Battlefield V, a także Grand Theft Auto V, które wciąż doskonale radzi sobie na rynku, nie tylko w Polsce. Wystarczy wspomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku produkcja studia Rockstar przebiła barierę 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Jeśli chodzi o PlayStation 4, to na Allegro w marcu królowało Sekiro: Shadows Die Twice, czyli kolejna produkcja typu soulslike od japońskiego studia FromSoftware. Na drugim miejscu uplasował się Minecraft, a na trzecim God of War, który zdobył ostatnio pięć prestiżowych nagród BAFTA, w tym dla najlepszej produkcji ubiegłego roku.

Na czele marcowego zestawieniu Allegro dla Xboksa One uplasował się Minecraft. W tym miesiącu sprzedaż dzieła studia Mojang może jednak nieco spaść, gdyż w ubiegłym tygodniu wzbogaciło ono bibliotekę Xbox Game Pass. Dalej znalazły się Mafia III oraz Tom Clancy's The Division 2, które zadebiutowało w połowie ubiegłego miesiąca i zostało ciepło przyjęte przez media branżowe.

Gry z cyklu Mario wciąż są popularne w naszym kraju. - Simsy, Sekiro, Mario i Minecraft - sprzedaż nowych gier na Allegro w marcu - wiadomość - 2019-04-10
Gry z cyklu Mario wciąż są popularne w naszym kraju.

Na koniec zostawiliśmy sobie Switcha. Na Allegro posiadacze najnowszej konsoli firmy Nintendo najchętniej kupowali New Super Mario Bros. U Deluxe, czyli reedycję dwuwymiarowej platformówki z WiiU. Sympatia do wąsatego hydraulika najwyraźniej jest w narodzie wielka, gdyż w marcowym zestawieniu znalazły się również Super Mario Odyssey, Super Mario Party oraz Mario Kart 8 Deluxe. Ciekawe są wyniki sprzedaży Pokemon: Let's Go. Wersja Eevee znalazła się kilka pozycji wyżej od Pikachu. Wygląda zatem na to, że użytkownikom Allegro przejadła się jedna z maskotek Nintendo.

Poniżej znajdziecie pełne listy tytułów, które wygenerowały w marcu na Allegro największe ilości transakcji z podziałem na platformy.

Najlepiej sprzedające się gry – PC

Miejsce

Tytuł

1.

The Sims 4: Zostań gwiazdą

2.

Battlefield V

3.

Grand Theft Auto V

4.

The Sims 3

5.

The Sims 4: Psy i koty

6.

The Sims 4 Digital Deluxe

7.

Hearts of Iron IV: Cadet Edition

8.

Euro Truck Simulator 2

9.

Forza Horizon 4

10.

Metro Exodus

Najlepiej sprzedające się gry – PlayStation 4

Miejsce

Tytuł

1.

Sekiro: Shadows Die Twice

2.

Minecraft

3.

God of War

4.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

5.

The Last of Us: Remastered

6.

Red Dead Redemption II

7.

Grand Theft Auto V

8.

Final Fantasy XII The Zodiac Age

9.

LEGO Jurassic World

10.

Farming Simulator 19

Najlepiej sprzedające się gry – Xbox One

Miejsce

Tytuł

1.

Minecraft

2.

Mafia 3

3.

The Division 2

4.

LEGO Marvel Super Heroes 2

5.

Destiny 2

6.

Slime Rancher

7.

LEGO Movie 2

8.

Forza Horizon 4

9.

Assassin's Creed Odyssey

10.

LEGO City Undercover

Najlepiej sprzedające się gry – Nintendo Switch

Miejsce

Tytuł

1.

New Super Mario Bros. U Deluxe

2.

Dark Souls Remastered

3.

Super Mario Odyssey

4.

Super Mario Party

5.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

6.

Pokemon: Let's Go Eevee

7.

Mario Kart 8 Deluxe

8.

Super Smash Bros. Ultimate

9.

Just Dance 2019

10.

Pokemon: Let's Go Pikachu