Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2019, 14:31

autor: Frozen

Deep Silver wydawcą Iron Harvest. Nie będzie to exclusive Epic Store

KING Art Games ogłosiło, że Iron Harvest zostanie wydane we współpracy z firmą Deep Silver. Twórcy zapewniają, że nie oznacza to czasowej ekskluzywności dla Epic Games Store. Tytuł, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ukaże się w dniu premiery na Steamie i GOG-u.

Dzięki współpracy z Deep Silver, KING Art Games będzie mogło skupić całą swoją uwagę na tworzeniu gry. Całą resztą zajmie się wydawca. - Deep Silver wydawcą Iron Harvest. Nie będzie to exclusive Epic Store - wiadomość - 2019-04-10
Dzięki współpracy z Deep Silver, KING Art Games będzie mogło skupić całą swoją uwagę na tworzeniu gry. Całą resztą zajmie się wydawca.

KING Art Games ogłosiło, że gra Iron Harvest zostanie wydana przez Deep Silver. Twórcy produkcji zapewniają, że otrzymali dziesiątki ofert współpracy od różnych wydawców, jednak to właśnie propozycja firmy należącej do Koch Media sprawiała wrażenie najbardziej atrakcyjnej. Deep Silver miało już wcześniej do czynienia z tytułami, które powstały dzięki crowdfundingowi – przedsiębiorstwo wydało między innymi: Kingdom Come: Deliverance, Wasteland 2 i Pathfinder: Kingmaker.

Ostatnio o wydawcy zrobiło się głośno za sprawą gry Metro Exodus. Firma podpisała umowę na czasową wyłączność tytułu ze sklepem Epic Games, gdy produkcja była już dostępna w sprzedaży przedpremierowej u konkurencji. Decyzje Deep Silver podejmowane były w pośpiechu, czego dowodem są błędy w instrukcji i na pudełkach z grą. Osoby, które wsparły Iron Harvest na Kickstarterze obawiają się, że firma może spróbować podobnej zagrywki w przypadku nowej produkcji studia KING Art Games. Twórcy gry uspokajają:

Jak już wspominaliśmy w ostatnim wpisie na blogu:

Zachowujemy kreatywną kontrolę nad produkcją. Deep Silver dał nam słowo, że będziemy mogli spełnić wszystkie obietnice złożone osobom, które wsparły nas podczas kampanii crowdfundingowej. Jedną z tych obietnic była dostępność gry na Steamie i GOG-u w dniu premiery.

Iron Harvest to strategia czasu rzeczywistego inspirowana twórczością polskiego artysty Jakuba Różalskiego. Akcja gry toczy się w świecie, w którym podczas I wojny światowej użyto do walki kroczących pojazdów mechanicznych, znanych też jako mechy. Na skutek konfliktu Europa została podzielona pomiędzy trzy walczące o wpływy mocarstwa: Polanię, Rusviet oraz Imperium Saksonii.

Tytuł został ufundowany poprzez serwis Kickstarter. Niemieckiemu studiu KING Art Games udało się zebrać na produkcję ponad 1,5 miliona dolarów. Premiera Iron Harvest planowana jest na końcówkę 2019 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Iron Harvest

Iron Harvest