Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Iron Harvest (PC)

Iron Harvest

Gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) osadzona w unikalnym dieselpunkowym uniwersum 1920+, zrodzonym w umyśle polskiego artysty Jakuba Różalskiego.

Strategiczne | RTS | multiplayer | crowdfunding | indie | kooperacja | alternatywna historia | dwudziestolecie międzywojenne | początek XX wieku | uniwersum 1920+ | Find Your Next Game

Okładka Iron Harvest (PC)

data premiery gry:

1wrz2020za 50dni

PC PS4 XONE
Find Your Next Game 2020

Iron Harvest jest grą strategiczną stworzoną przez niemieckie studio KING Art. Zespół ma na swoim koncie między innymi ciepło przyjęte The Book of Unwritten Tales 2 oraz przygodówkę The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei. Produkcja trafiła między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Iron Harvest rozgrywa się w uniwersum 1920+, wykreowanym przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. To alternatywna wizja rzeczywistości, w której na frontach I wojny światowej można było spotkać mechy, zaś po zakończeniu globalnego konfliktu potężne maszyny wpasowały się w ludzką codzienność, stając się nieodłącznym elementem krajobrazu. Europa została podzielona pomiędzy trzy mocarstwa, nieustannie walczące o wpływy: Imperium Saksonii, Republikę Polanii oraz Rusviet, wzorowane odpowiednio na Niemcach, Polsce oraz Rosji. Podczas gdy pierwszy z wymienionych krajów skapitulował podczas Wielkiej Wojny, a teraz stara się odzyskać dawną pozycję, drugi, oparty na rolnictwie, próbuje za wszelką cenę utrzymać status quo, jednocześnie prowadząc szeroko zakrojoną modernizację armii. Trzeci i zarazem największy z nich boryka się z wewnętrznymi problemami – siła cara Nikołaja słabnie, a o schedę po nim ubiega się Grigori Rasputin, planujący przeprowadzenie rewolucji.

Mechanika

Inspirację dla twórców Iron Harvest stanowiły między innymi gry Company of Heroes oraz Men of War. Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której nacisk położono przede wszystkim na taktyczne działania militarne – rozbudowa bazy odgrywa tutaj drugorzędną rolę. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane oddziały, składające się zarówno z piechoty, jak i ze wspomnianych wcześniej mechów. Ponadto każda z frakcji posiada swoich bohaterów, dających większe możliwości strategiczne.

Zabawa toczy się na rozległych, otwartych mapach; odpowiednia strategia przewiduje nie tylko konieczność korzystania z osłon, lecz także bierze pod uwagę fakt, że otoczenie jest podatne na zniszczenia– kontrolowane przez nas wojska muszą więc być w nieustannym ruchu.

Tryby gry

W Iron Harvest największą rolę odgrywają trzy kampanie dla pojedynczego gracza, każda poświęcona innemu państwu. Łącznie twórcy przygotowali ponad 20 misji, które można przejść zarówno samotnie, jak i w kooperacji, gdzie gracze kontrolują po połowie armii. Ponadto nie zabrakło potyczek ze sztuczną inteligencją (które także można rozegrać we współpracy z inną osobą), scenariuszy ze specjalnymi wyzwaniami oraz oczywiście trybu multiplayer, w którym mierzymy się z innymi ludźmi.

Kwestie techniczne

Iron Harvest na platformie PC, PS4 i XONE charakteryzuje się oryginalną stylistyką, inspirowaną realiami okresu międzywojennego. Na uwagę zasługują dopracowane, pełne detali otoczenie i modele jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 611 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189,90 PLN

Wymagania wiekowe Iron Harvest

12+

Wymagania sprzętowe Iron Harvest

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, Windows 10

Iron Harvest to świat spisków i... mechów – co wiemy o grze?
Iron Harvest to świat spisków i... mechów – co wiemy o grze?

Przed premierą 13 marca 2018, 11:58

Poza jednostkami piechoty i mechami w kampanii pojawią się także bohaterowie. Inaczej niż w wielu tego typu grach nie będą oni posiadać nadludzkiej wytrzymałości, zaoferują natomiast dodatkowe opcje taktyczne. Na razie poznaliśmy trójkę głównych herosów, po jednym dla każdej z frakcji: będącą snajperem bojowniczkę Annę z Republiki Polanii, carskiego szpiega Olgę z Rusvietu oraz Guntera von Duisburga, saksońskiego generała, który okrył się chwałą w trakcie wielkiej wojny. Każdy z nich ma też do dyspozycji zwierzę, które pomaga mu na polu walki: niedźwiedzia, parę wilków, a nawet... tygrysa.

PC
PS4
XONE