Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dieselpunk

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce dieselpunk ułożone według popularności.

PC
PC Windows6
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 45
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE4
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji3
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne1 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Iron Harvest
Iron Harvest

Strategiczne 1 września 2020

Gra RTS osadzona w unikalnym dieselpunkowym uniwersum 1920+ polskiego artysty Jakuba Różalskiego. Iron Harvest ukazuje alternatywną Europę z przełomu XIX i XX wieku, w której ludzkość zainwestowała dostępną wiedzę oraz środki w produkcję potężnych maszyn kroczących. Modelem rozgrywki tytuł przypomina serię Company of Heroes, ograniczając aspekty ekonomiczne (gromadzenie surowców, rozbudowa bazy) na rzecz taktycznego dowodzenia jednostkami (mechami, piechotą, pojazdami etc.) na polach bitew, które podlegają dość zaawansowanej destrukcji. Poza fabularną kampanią dla pojedynczego gracza Iron Harvest oferuje różne tryby rozgrywki wieloosobowej - oparte tak na rywalizacji, jak i na kooperacji.

PCPS4XONE

InSomnia: The Ark
InSomnia: The Ark

RPG 27 września 2018

Opracowana przez niezależne rosyjskie studio MONO gra RPG akcji, osadzona w dieselpunkowym klimacie. Fabuła przenosi nas na pokład częściowo opuszczonej, ogromnej stacji kosmicznej, która przez lata stanowiła schronienie dla człekokształtnej rasy Nomanów, zmuszonych do exodusu ze swej macierzystej planety. Gracze wcielają się w wybudzonych z hibernacji członków załogi i zajmują się wykonywaniem szeregu misji fabularnych, polegających głównie na toczonej w czasie rzeczywistym walce z przeciwnikami. Eksplorując częściowo statyczne, a częściowo losowo generowane lokacje, musimy dbać o podstawowe parametry życiowe, takie jak głód, wyziębienie, zmęczenie, poziom tlenu czy odniesione rany. Pomoże nam w tym spory wachlarz dostępnego ekwipunku, który w wypadku śmierci jest bezpowrotnie tracony. Akcja ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, zaś szata graficzna budzi skojarzenia z produkcjami w stylu serii Fallout.

PC

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch
F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

Akcji 2021

Platformowa gra akcji typu metroidvania, osadzona w dieselpunkowym uniwersum. Gracz wciela się w dość oryginalnego bohatera – humanoidalnego królika noszącego na plecach potężne mechaniczne ramię. Za stworzenie F.I.S.T. odpowiada chińskie studio TiGames.

PS4

Tower 57
Tower 57

Akcji 16 listopada 2017

Powstała we współpracy studia Pixwerk z ekipą 11 bit Studios oldskulowa strzelanina 2D, wzorowana na klasycznych, 16-bitowych hitach pokroju serii Chaos Engine. Akcja gry Tower 57 osadzona została w wyniszczonym, dieselpunkowym świecie, gdzie gigantyczne wieże są jedynymi miejscami, w których przetrwała ludzka cywilizacja. Fabuła skupia się zaś na losach drużyny śmiałków, która postanawia zinfiltrować tytułową wieżę nr 57. Akcja gry ukazana została z kamery zawieszonej wysoko nad głowami bohaterów, a zabawa skupia się na walce z hordami wrogów, w której wykorzystujemy bogaty arsenał różnorodnego uzbrojenia. Podczas rozgrywki wcielamy się w jedną z siedmiu postaci, odznaczających się unikalnymi umiejętnościami oraz arsenałem środków zagłady. Całość zrealizowana została w konwencji typowego twin-stick shootera, charakteryzującego się niezwykle szybkim tempem rozgrywki oraz możliwością destrukcji elementów otoczenia. Opcję samotnej zabawy uzupełnia zaś tryb kooperacji.

PCPS4XONE

Sunless Skies: Sovereign Edition
Sunless Skies: Sovereign Edition

RPG 31 stycznia 2019

Kontynuacja popularnego Sunless Sea, czyli wyposażona w bogatą narrację mieszanka symulatora, RPG i strategii w klimacie horroru. Tym razem akcja toczy się w pełnej tajemnic przestrzeni kosmicznej. Akcja toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, w której królowa Wiktoria zamierza zagospodarować kosmos na potrzeby nowego Imperium Brytyjskiego. Głównym bohaterem jest wyrzutek sprzeciwiający się wprowadzonym przez nią rządom twardej ręki. W trakcie zabawy w Sunless Skies akcję obserwujemy z perspektywy bocznej/top-down. Rozgrywka polega na eksploracji nowych terytoriów, gromadzeniu zapasów, toczeniu bitew z napotkanymi przeciwnikami i utrzymywaniu mniej lub bardziej przyjaznych relacji ze zróżnicowanymi ugrupowaniami zamieszkującymi kosmos. Podobnie jak poprzednio, także tutaj gracz musi rozważnie stawiać kroki, gdyż podjęcie niewłaściwej decyzji może doprowadzić do zakończenia misji niepowodzeniem lub śmierci prowadzonej postaci. Dokonywane przez nas wybory mają wpływ na przebieg nie tylko opowiedzianej historii, lecz również samych zmagań; dodatkowo odwiedzane przez nas miejsca są generowane losowo, zatem przy każdym rozpoczęciu przygody zastajemy nieco inną wersję świata przedstawionego.

PCPS4XONESwitch

Brassheart
Brassheart

Przygodowe 2021

Polska gra przygodowa typu point & click, która czerpie inspiracje z konwencji dieselpunk oraz klasycznych gier należących do tego gatunku. Za opracowanie Brassheart odpowiada warszawski deweloper Hexy Studio.

PC

Airheart: Tales of Broken Wings
Airheart: Tales of Broken Wings

Akcji 24 lipca 2018

Gra akcji wzbogacona rozwiązaniami z klasycznych strzelanin automatowych i produkcji typu roguelike. Tytuł stanowi kontynuację Cloud Crashers, a został opracowany przez zespół Blindflug. Akcję omawianej produkcji osadzono w dieselpunkowym świecie. Główną bohaterką jest Amelia, która mieszka w latającym mieście zwanym Granaria. Dziewczyna pracuje przy połowie ryb żyjących wysoko w chmurach i doskonale zdaje sobie sprawę z nierówności społecznych, jakie istnieją również w tej podniebnej utopii. Nie bez znaczenia dla fabuły pozostają także konflikty pomiędzy różnymi grupami rybaków, którzy walczą o dostęp do bogatszych łowisk. W Airheart akcja prezentowana jest w perspektywie top-down, a filar zabawy stanowią eksploracja i wspomniane wcześniej połowy. Sprzedając złowione ryby zyskujemy środki, które możemy wydać na ulepszenie naszego latającego wehikułu – tym samym możemy nie tylko dostać się do wyższych warstw atmosfery, lecz także stawić czoła coraz potężniejszym oponentom. Naszą bazę wypadową stanowi natomiast lądowisko, gdzie handlujemy, konstruujemy nowe elementy wyposażenia wehikułu oraz poznajemy fabułę.

PCPS4XONE