Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka Airheart: Tales of Broken Wings (PS4)

Airheart: Tales of Broken Wings

Gra akcji wzbogacona rozwiązaniami z klasycznych strzelanin automatowych i produkcji typu roguelike. Tytuł stanowi kontynuację Cloud Crashers, a został opracowany przez zespół Blindflug. Akcję omawianej produkcji osadzono w dieselpunkowym świecie.

Akcji | samoloty | roguelike | widok izometryczny | top-down | indie | shoot 'em up | strzelanki | dieselpunk

Okładka Airheart: Tales of Broken Wings (PS4)

data premiery gry:

24lip2018

PC PS4

14sie2018

XONE

Airheart to gra akcji łącząca rozwiązania klasycznych automatowych strzelanek z elementami roguelike. Projekt wyszedł spod rąk pracowników studia Blindflug, czyli zespołu, który opracował wcześniej Cloud Chasers.

Fabuła

Gra utrzymana jest w klimacie dieselpunka, czyli oferuje realia przypominające fantastyczną wersję lat 20. ubiegłego wieku. Ponownie wcielamy się w znaną z Cloud Chasers dziewczynę imieniem Amelia. W poprzedniej grze przebyła ona z ojcem długą drogę przez pustynię w poszukaniu lepszego życia w latającym mieście Granaria. Ostatecznie udało się jej do niego dostać, choć jej rodzic zapłacił za to życiem.

W momencie rozpoczęcia gry Amelia jest już młodą kobietą, zatrudnioną w niewielkim warsztacie obsługującym małe samoloty i dorabiającą na poławianiu ryb, które w tym uniwersum żyją wysoko w chmurach. Fabuła gry koncentruje się na nierównościach społecznych istniejących w Granarii. Ważnym aspektem opowieści są również kwestie ekologiczne – początkowo ryby wydają się praktycznie niewyczerpanym bogactwem naturalnym, ale intensywne odłowy po pewnym czasie doprowadzają do przetrzebienia ich populacji, co ostatecznie skutkuje otwartym konfliktem zbrojnym między różnymi grupami rybaków.

Mechanika

W Airheart wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej nad samolotem bohaterki. Mapy mają otwartą strukturę, a ich kształt generowany jest losowo. Początkowo koncentrujemy się na samych połowach. Sprzedawszy ryby, zyskujemy środki, które wydajemy na ulepszanie maszyny, co pozwala na wyprawy w coraz wyższe partie chmur, do bogatszych łowisk.

Jako żółtodziób martwimy się głównie unikaniem zderzenia z innymi jednostkami oraz przeszkodami. Z czasem zaczynamy jednak natykać się także na wrogich pilotów (w tym bossów), więc konieczne staje się dozbrojenie samolotu. Istotną rolę odgrywa także harpun. Za jego pomocą zarówno łapiemy największe ryby, jak również holujemy wraki maszyn pokonanych rywali, by potem rozebrać je na części.

Pomiędzy misjami udajemy się do bazy, gdzie ulepszamy samolot, konstruujemy nowe części według zdobytych planów, zarządzamy finansami oraz poznajemy fabułę. Z biegiem czasu odkrywamy coraz wyżej położone lądowiska, a rozgrywka przenosi się w kolejne warstwy stratosfery. Ostatecznym celem gry jest złapanie legendarnego Podniebnego Wieloryba żyjącego tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden pilot; ktokolwiek tego dokona, zyska niewyobrażalne bogactwa i wieczną sławę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Airheart: Tales of Broken Wings

Klasyfikacja PEGI Airheart: Tales of Broken Wings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Airheart: Tales of Broken Wings

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP SP2

Airheart - dieselpunkowa gra lotnicza zmierza na Steam Early Access
Airheart - dieselpunkowa gra lotnicza zmierza na Steam Early Access

wiadomość31 lipca 2016

Studio Blindflug szykuje się do wydania gry Airheart. Będzie to diesel punkowa gra akcji z elementami roguelike, w której pokierujemy pilotką samolotu biorącą udział w połowach ryb żyjących w chmurach oraz walczącą z konkurencyjnymi poławiaczami.

PC
PS4
XONE