Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka InSomnia: The Ark (PC)
OkładkaInSomnia: The Ark (PC)

InSomnia: The Ark PC

Opracowana przez niezależne rosyjskie studio MONO gra RPG akcji, osadzona w dieselpunkowym klimacie.

RPG | TPP | science fiction | indie | RPG akcji | dieselpunk

InSomnia: The Ark Premiera PC

27września2018

Steam

27września2018

producent: MONO wydawca: HeroCraft Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do InSomnia: The Ark

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Elex

The Technomancer

InSomnia: The Ark na platformę PC to debiutancka produkcja niezależnego rosyjskiego studia MONO, należąca do gatunku RPG. Tytuł osadzony został w świecie łączącym klimaty science fiction oraz dieselpunkową stylistykę.

Fabuła

Akcja InSomnia: The Ark rozgrywa się na pokładzie gigantycznej, retrofuturystycznej stacji kosmicznej Object 6. Ludzkość wyruszyła w niej w trwającą kilkaset lat podróż w poszukiwaniu nowego domu. Gracze wcielają się w dotkniętego rzadką chorobą psychiczną członka ekspedycji, który musi odkryć straszną prawdę kryjącą się za całą misją.

Mechanika

Podczas zabawy naszym głównym zadaniem jest eksploracja opuszczonych sekcji stacji oraz wykonywanie przeróżnych misji (fabularnych i pobocznych), z których większość w jakimś stopniu opiera się na walce.

Podczas rozgrywanych w czasie rzeczywistym starć wykorzystujemy przede wszystkim broń palną, ale potyczki toczą się na niewielkich dystansach, więc często należy też używać podręcznych narzędzi, którymi można zadać cios. Na wydajność postaci wpływają różne czynniki zewnętrzne, takie jak głód, chłód, zmęczenie, odniesione rany, niski poziom tlenu itp. Niwelowanie takich negatywnych efektów wymaga posiadania dobrego wyposażenia. Dodatkowo istnieje tu system osłon, za którymi można się chować. Należy jednak uważać, gdyż mogą one zostać zniszczone.

Rozgrywka w grze InSomnia: The Ark jest nieliniowa. Deweloperzy oddali do naszej dyspozycji szereg możliwości. Każdy problem da się rozwiązać na kilka sposobów. Postać rozwijamy wedle uznania, korzystając z rozbudowanego systemu perków i mnóstwa unikalnych elementów wyposażenia i przedmiotów, które dodatkowo możemy wytwarzać samemu (crafting) z zebranych podczas przygody części.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika została wykonana z dbałością o szczegóły. Jednocześnie sposób przedstawienia akcji przywodzi na myśl gry RPG typu Wasteland 2 czy dwie pierwsze odsłony cyklu Fallout, choć podczas walki tytuł bardziej przypomina trzecioosobowe strzelanki. Sceneria i muzyka budują mroczny, tajemniczy klimat.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

InSomnia: The Ark cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe InSomnia: The Ark: 16+

InSomnia: The Ark Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 360 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit