Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2014, 10:01

autor: Góral

InSomnia - zebrano pieniądze na dieselpunkowe RPG

Twórcom ze studia MONO udało się zebrać w serwisie Kickstarter pieniądze na produkcję gry RPG InSomnia. Akcja potrwa jeszcze przez kilka dni, więc zainteresowane osoby w dalszym ciągu mogą się dorzucić do projektu, którego premiera została zaplanowana na czwarty kwartał 2015 roku.

InSomnia - zebrano pieniądze na dieselpunkowe RPG - ilustracja #1

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o trwającej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter na dieselpunkowe RPG InSomnia. Twórcom z niezależnego studia MONO udało się pozyskać minimalną kwotę (70 tys. dolarów) na kilka dni przez zakończeniem akcji. Jeżeli chcecie się dorzucić do projektu, to macie na to jeszcze sześć dni. Warto przypomnieć, że jest to drugie podejście twórców do Kickstartera. Za pierwszym razem, kiedy to InSomnia planowana była jako swego rodzaju gra MMORPG, zbiórka zakończyła się fiaskiem i deweloperzy sami ją anulowali, ze względu na niewielkie zainteresowanie. Po kilku miesiącach przerwy, lepszym zaplanowaniu akcji i zmianie pewnych elementów produkcji, powrócono na popularny serwis crowdfundingowy, odnosząc sukces.

Przypominam również, że od jakiegoś czasu dostępne jest demo technologiczne, które można pobrać klikając w poniższy link, lub zaglądając na stronę zbiorki pieniędzy.

InSomnia w skrócie:
  • Gatunek: gra RPG
  • Deweloper: studio MONO
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: czwarty kwartał 2015 roku

Akcja InSomnii rozgrywać ma się na stacji kosmicznej The Ark. W stanie snu kriogenicznego znajdują się na niej przedstawiciele rasy Nomanów, którzy musieli opuścić swoją planetę w poszukiwaniu nowego domu. Gracze przejmą kontrolę nad postaciami, które się przebudziły i teraz muszą walczyć o lepsze jutro.

Rozgrywka opierać ma się na eksploracji lokacji, w których czekać mają na nas rozmaite wydarzenia, w tym te generowane losowo, oraz walce z przeciwnikami w czasie rzeczywistym. Historia udostępniana będzie w ramach sezonów i mniejszych dodatków. Łącznie deweloperzy zamierzają wypuścić ponad dwadzieścia darmowych rozdziałów - przejście każdego z nich ma zająć od 3 do 6 godzin.

Premiera InSomnii odbędzie się czwartym kwartale 2015 roku na komputerach osobistych.