Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2014, 09:33

Save Churchill Part 1: In Shadows - DLC do Sniper Elite III: Afrika

Studio Rebellion wypuściło kolejny płatny dodatek do gry Sniper Elite III: Afrika. DLC zatytułowano Save Churchill Part 1: In Shadows i oferuje ono jedną nową misję dla pojedynczego gracza. Przy okazji opublikowano także rozszerzenie z trzema typami uzbrojenia oraz darmową mapą do trybu multiplayer.

Studio Rebellion kontynuuje rozszerzanie Sniper Elite III: Afrika o nową płatną zawartość. Pod koniec czerwca wydano dodatek Target Hitler: Hunt the Grey Wolf, pozwalający zapolować na tytułowego zbrodniarza wojennego, a teraz do sprzedaży w serwisie Steam trafiło DLC Save Churchill Part 1: In Shadows, które można kupić za 6,99 euro, czyli około 28 złotych. Rozszerzenie oferuje jedną nową misję dla pojedynczego gracza. Jej akcja toczy się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry, a fabuła opowiada o próbach powstrzymania zamachu na Winstona Churchilla podczas Konferencji w Casablance w 1943 roku. Potrzebne do tego dane wywiadowcze zdobędziemy w mieście Siwa, którego wygląd mocno odbiega od tego z podstawowej kampanii. Obecnie rozszerzenie można rozegrać tylko samotnie, ale wkrótce pojawi się aktualizacja dodająca tryb kooperacyjny.

Jak sugeruje nazwa, Save Churchill Part 1: In Shadows jest pierwszą częścią nowej mini-kampanii. Autorzy zdradzili, że mają w planach dwie kolejne misje kontynuujące ten wątek fabularny i obiecali, że odwiedzimy w nich zupełnie nowe lokacje.

Równoległe z Save Churchill Part 1: In Shadows wypuszczono dwa inne DLC. Pierwszym z nich jest płatne Patriot Weapons Pack, które za 3,99 euro (około 16 zł) oferuje trzy dodatkowe typu broni w postaci karabinu Springfield, pistoletu maszynowego M3 oraz pistoletu Colt M1911. Drugi dodatek ma postać darmowej aktualizacji wprowadzającej do trybu multiplayer mapę Airstrip, zgodnie z nazwą osadzoną na terenie lotniska. Twórcy dodali, że tego lata ukaże się jeszcze sporo innych darmowych poziomów. Wszystkie nowe materiały dostępne są obecnie jedynie w wersji na PC. Wydania na pozostałe platformy ukażą się w późniejszym terminie.

  1. Sniper Elite III: Afrika – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Sniper Elite III: Afrika - hitlerowcy do piachu!
  3. Save Churchill Part 1: In Shadows w serwisie Steam
  4. Patriot Weapons Pack w serwisie Steam

Przypomnijmy, że Sniper Elite III: Afrika to strzelanka studia Rebellion, która zadebiutowała w czerwcu na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Zgodnie z nazwą gra porzuca znane z poprzednich odsłon lokacje europejskie i przenosi nas na tereny Afryki, gdzie jako strzelec wyborowy Karl Fishburne wykonujemy niebezpieczne misje zlecane przez dowództwo amerykańskich sił zbrojnych.

Gra została znacznie cieplej przyjęta niż poprzednie odsłony. Recenzenci chwalili zwłaszcza ulepszenia trybu multiplayer oraz sandboksowy charakter misji, zapewniający dużą swobodę wyboru metod ich realizacji