Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2020, 12:04

autor: Adrian Werner

Iron Harvest wkrótce otrzyma nowy tryb oraz fabularne DLC

Następne tygodnie zapowiadają się obficie dla fanów Iron Harvest. Gra otrzyma patch z nowym trybem rozgrywki, fabularne DLC oraz demo. W planach jest także turniej.

Studio KING Art Games ogłosiło, jakie atrakcje szykuje dla fanów RTS-a Iron Harvest. W planach na najbliższe tygodnie jest aktualizacja z nową zawartością, fabularne DLC, turniej rozgrywek multiplayer oraz ograniczone czasowo demo.

Grze przyda się takie wzmocnienie, gdyż jej popularność pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w Iron Harvest na Steamie bawiło się tylko 375 osób. Produkcja dostępna jest co prawda również w Epic Games Store i GOG.com, więc te dane nie oddają w pełni jej kondycji, ale i tak autorzy muszą działać, jeśli chcą utrzymać społeczność graczy na przyzwoitym poziomie liczebności.

Aktualizacja z nowym trybem

17 listopada ukaże się patch, który wprowadzi do gry nowy tryb multiplayer nazwany Drop Zone. W nim na mapę zrzucane są z powietrza zapasy, a zadaniem graczy jest ich gromadzenie. Nagradzane jest to punktami zwycięstwa, a mecz wygrywa ten, kto zdobędzie określoną ich liczbę jako pierwszy.

Podczas rozgrywki często dochodzić będzie do kilku zrzutów jednocześnie, a ich przejęcie zajmie sporo czasu. Rozgrywka ma więc obracać się wokół obrony dostarczonych na pole bitewne zapasów oraz walk o zajęcie przyszłych punktów zrzutu. W Drop Zone będziemy mogli bawić się na wszystkich mapach z trybu skirmish w grze.

DLC Rusviet Revolution

Z kolei 17 grudnia ukaże się płatny dodatek fabularny Rusviet Revolution, który będziemy mogli kupić za 3,99 dol., czyli w przeliczeniu ok. 15 złotych. Zostanie on udostępniony za darmo dla osób z edycją Digital Deluxe oraz graczy, którzy wsparli Iron Harvest podczas zbiórki na Kickstarterze.

DLC skoncentruje się na rewolucji mającej obalić Cara, a kluczową rolę w fabule odegra postać Rasputina. Dodatek zaoferuje w sumie cztery misje dla pojedynczego gracza.

Demo i turniej

W dniach 25 listopada – 1 grudnia dostępne będzie demo, pozwalające przetestować grę za darmo. Zaoferuje ono kilka misji z kampanii, potyczki (skirmish) przeciwko sztucznej inteligencji oraz tryb multiplayer.

W planach jest również jesienny turniej Iron Harvest. Eliminacje odbędą się w dniach 28 i 29 listopada oraz 5 i 12 grudnia, a finał zostanie rozegrany 19 grudnia. Co ważne, w rywalizacji będą mogli wziąć udział gracze korzystający z dema. Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji.

Przypomnijmy, że Iron Harvest ukazało się 1 września tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC, ale w planach są również edycje na PlayStation 4 i Xboksa One. Na wydania konsolowe poczekamy jednak do przyszłego roku.

  1. Recenzja gry Iron Harvest – RTS, który niczym cię nie zaskoczy
  2. Oficjalna strona gry