Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2020, 11:55

autor: Entelarmer

Simy już grają w Cyberpunk 2077. Nowe gry w The Sims 4 dzięki modowi

Cyberpunk 2077 trafił do The Sims 4. Nie, to nie kolejna akcja promocyjna CD Projekt RED. Polska gra wraz z GTA 5, Sekiro etc. jest dostępna dla simów dzięki modyfikacji Better Computer Games.

Gdyby nie ostatnie opóźnienie, już od paru dni zagrywalibyśmy się w Cyberpunka 2077. Niestety, na przygodę z najnowszą produkcją studia CD Projekt RED przyjdzie nam poczekać jeszcze prawie trzy tygodnie. Na razie grę mogli sprawdzić jedynie nieliczni zachodni dziennikarze oraz… simy. Bohaterowie The Sims 4 mogą bowiem zagrać nie tylko w Cyberpunka 2077, ale też Sekiro, Grand Theft Auto V i garść innych produkcji za sprawą modyfikacji Better Computer Games. Nie, nie są to jedynie nazwy do wyboru. Po instalacji moda autorstwa użytkownika SimmerWellPupper simy otrzymują niemalże stereotypowy komputer gracza, a na wirtualnym ekranie zobaczymy nagrania z rozgrywki (lub trailery), odtwarzane wraz z dźwiękiem. Jedyne wymagania to posiadanie podstawowej wersji The Sims 4 oraz – jak chce twórca modyfikacji – „nienawiść do Tetrisa”.

Fakt, że wirtualni bohaterowie w The Sims 4 mają już za sobą „debiut” polskiej gry, może wydawać się niektórym niesprawiedliwy. Przynajmniej dopóki człowiek nie przypomni sobie wszystkich nietypowych eksperymentów i innych pomysłów graczy w stylu uwięzienia postaci w basenie, którym gracze poddawali simy przez ostatnie 20 lat. Jeśli możliwość wcześniejszego zagrania w Cyberpunka 2077 jest nagrodą za znoszenie tego typu „niedogodności”, to chyba lepiej cierpliwie poczekać na jego rzeczywistą premierę. Gra ukaże się 10 grudnia na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. W przypadku platform dziewiątej generacji otrzymamy dwie dedykowane aktualizacje, przy czym większa z nich będzie dostępna dopiero w 2021 roku. Natomiast gracze pecetowi mogą już sprawdzić zaktualizowane wymagania sprzętowe gry.