Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 17:57

autor: Vergil

Premiera Cyberpunka 2077 znowu przełożona

Studio CD Projekt RED poinformowało o kolejnym przesunięciu premiery gry Cyberpunk 2077. Na szczęście tym razem obsuwa nie jest szczególnie dotkliwa.

Gra Cyberpunk 2077 zaliczyła jeszcze jedno opóźnienie premiery. Na szczęście tym razem obsuwa nie jest szczególnie dotkliwa, bo wynosi jedynie 21 dni. Tytuł nie zadebiutuje więc 19 listopada, lecz 10 grudnia. Adam Badowski i Marcin Iwiński przepraszają graczy, jednocześnie licząc na zrozumienie z ich strony.

Jak informują twórcy w oficjalnym komunikacie, głównym powodem tej decyzji jest ogrom pracy związany z przygotowaniem i przetestowaniem dziewięciu wersji projektu, co dodatkowo komplikuje konieczność pracy zdalnej. Inna sprawa, że w międzyczasie omawiany tytuł stał się niemal next-genową pozycją, przez co autorzy muszą dołożyć starań, by upewnić się, że niezależnie od platformy wszystko działa w nim, jak należy.

A jak to się ma do niedawnego ogłoszenia, zgodnie z którym Cyberpunk 2077 osiągnął już złoty status? Cóż, jak mówią deweloperzy...

(...) oznacza to, że gra jest gotowa, można ją przejść i posiada całą zawartość. Nie znaczy to jednak, że przestaliśmy nad nią pracować i podnosić jej jakość. Wręcz przeciwnie – to właśnie przez ten czas wprowadzamy wiele usprawnień, które później udostępnimy w ramach premierowej łatki. To czas, który przeszacowaliśmy.

Powiedzmy to raz jeszcze: Cyberpunk 2077 trafi na sklepowe półki 10 grudnia. Gra pojawi się na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz w usłudze Google Stadia; będzie też kompatybilna z PlayStation 5 i Xboksem Series X/S.

  1. Cyberpunk 2077 – oficjalna strona internetowa gry
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077