Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 17:22

Ubisoft+ z nowymi funkcjami zastąpi Uplay+

Firma Ubisoft zapowiedziała koniec Uplay+. Dotychczasową subskrypcję zastąpi Ubisoft+, który zaoferuje wsparcie nowych funkcji pokroju gry cross-platform oraz usług Google Stadia i Amazon Luna.

W zeszłym tygodniu firma Ubisoft obwieściła debiut swojej nowej platformy do gier, która zastąpi dotychczasowe usługi francuskiego wydawcy. Taki sam los spotka subskrypcję Uplay+, która 10 listopada zostanie przemianowana na Ubisoft+. Zasady działania pozostaną takie same jak dotychczas: gracze będą mogli zyskać dostęp do ponad 100 tytułów wydanych przez Ubisoft, wliczając w to dopiero co debiutujące produkcje. Te otrzymamy w wersjach premium (oczywiście cyfrowych, a więc bez materialnych bonusów), a uwzględnią one Assassin’s Creed: Valhallę, Watch Dogs: Legion oraz Immortals: Fenyx Rising. Wszystko to za 14,99 dolara miesięcznie albo – jeśli nie zmieni się polska cena subskrypcji – 59,90 złotego.

Zmiana nazwy przyniesie ze sobą garść nowości, w tym wsparcie platform strumieniowania gier, na razie jedynie w wersji beta w USA, przy czym najpierw będziemy mogli korzystać z usługi Amazon Luny. Dopiero później (aczkolwiek jeszcze w tym roku) pojawi się opcja gry na Google Stadii. W obu przypadkach subskrybenci będą mogli bawić się w tytuły Ubisoftu za pośrednictwem tych platform bez dodatkowej opłaty. Ponadto Ubisoft+ w końcu pozwoli nabywcom na kontynuowanie zabawy na kilku urządzeniach, jak również na wspólną grę użytkownikom różnych konsol i PC.