Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2020, 10:31

Koniec Uplay i Ubisoft Rewards; nowa usługa zapewni cross-play i cross-save

Ubisoft Connect zastąpi Uplay i program lojalnościowy Ubisoft Club. Nowa platforma zapewni wsparcie dla opcji cross-play i cross-save w nowych grach.

W SKRÓCIE:
  1. Ubisoft Connect to nowa usługa, która powstaje z połączenia Uplay oraz Ubisoft Club.
  2. Jedną z najważniejszych nowości jest opcja dzielonego postępu w grze niezależnie od platformy, na której gramy.
  3. Premierę zaplanowano na 29 października.

Uplay i Ubisoft Club łączą się w nową usługę - Ubisoft Connect. Francuska firma postanowiła zunifikować swoją aplikację na PC oraz program lojalnościowy, w którym mogliśmy zdobywać punkty i wymieniać je na nagrody. Ubisoft Connect połączy graczy wszystkich platform i w nowych tytułach zaoferuje niezależne od sprzętu postępy w grach. Usługa wystartuje 29 października tego roku.

W momencie uruchomienia usługi tylko cztery gry będą wspierały dzielenie postępów niezależnie od platform. Będą to:

Z czasem wsparcie otrzymają też pozostałe nowe tytuły. Niestety, starsze gry nie zostaną objęte tą usługą i zaoferują jedynie rankingi oraz statystyki. Z uwagi na usunięcie wyzwań klubu Ubisoft, wydawca postanowił odblokować wszystkim pozostałe nagrody w starszych grach.

W beczce miodu jest także łyżka dziegciu. Nowy sposób wynagradzania punktami Ubisoft za osiągane poziomy w programie sprawia, że zdobędziemy ich mniej, a w najlepszym wypadku - uzyskamy je znacznie wolniej niż wcześniej. W Ubisoft Connect nagradzani będziemy 10 punktami Units co poziom, 20 punktami co 5 poziomów i 50 punktami co 10 poziomów.

Ubisoft Connect wspierany będzie na wielu platformach - PC, Xboksie One, Xbox Series S|X, PS4, PS5, Nintendo Switch, Google Stadia, iOS i Android.

  1. Oficjalna strona Ubisoft Connect