Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2020, 10:40

autor: Adrian Werner

Evil Genius 2 - świeży gameplay pokazuje nowości

Studio Rebellion wypuściło nowy materiał wideo ze szpiegowskiej strategii Evil Genius 2. Pokazuje on fragmenty gameplaya i omawia rozgrywkę.

NOWOŚCI W EVIL GENIUS 2 TO M.IN:
  • cechy osobowości u sługusów wpływające na ich predyspozycje do różnych ról,
  • zdolności specjalne geniuszy zła;
  • starsze wersje znanych postaci;
  • możliwość budowania wielu wersji broni masowej zagłady oraz ich odpalania w różnych regionach świata.

Jeszcze sporo czasu upłynie, nim na rynku zadebiutuje Evil Genius 2: World Domination, czyli kontynuacja nietypowej strategii z 2004 roku. Oczekiwanie na premierę gry umilić może nowy materiał wideo udostępniony przez deweloperów ze studia Rebellion.

Filmik trwa sześć minut i koncentruje się na zaprezentowaniu nowości w mechanizmach rozgrywki. Zawiera również spore fragmenty gameplaya. Możemy zobaczyć m.in. kasyno, które wybudujemy jako jedną z przykrywek dla prawdziwych działań na wyspie. Pokazano także, że nasz zły geniusz będzie mógł przemieszczać się po bazie i aktywować obszarową zdolność, która zmusi wszystkich pobliskich sługusów do skoncentrowania się na wskazanym zadaniu.

Filmik demonstruje również zmiany w mechanice budowania broni masowej zagłady. W pierwszej części robiliśmy to tylko raz i dopiero na sam koniec mogliśmy ją odpalić. W kontynuacji skonstruujemy wiele różnych projektów tego typu i będziemy ulepszali ich mechanizmy oraz testowali je w różnych regionach świata. Ostatecznym celem ma być opracowanie broni tak groźnej, że wszystkie rządy zostaną zmuszone do oddania nam władzy nad Ziemią.

W Evil Genius 2 każdy sługus będzie miał własną osobowość, kształtowaną przez cechy, których analiza pomoże nam dobrać właściwą rolę dla postaci. Ponadto pokazano, że w grze powrócą znane twarze, ale będą starsze, gdyż od czasu pierwszej części upłynęło sporo czasu.

Przypomnijmy, że Evil Genius 2: World Domination zmierza wyłącznie na pecety. Gra będzie sprzedawana na Steamie. Premiera nastąpi w pierwszej połowie przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Evil Genius 2: World Domination
  2. Oficjalna strona studia Rebellion