Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2020, 10:48

autor: Entelarmer

Wkrótce nie zagrasz w Minecraft na PC bez konta Microsoftu

Studio Mojang potwierdziło plotki na temat planowanej migracji w grze Minecraft. Wkrótce posiadacze wydania Java Edition będą musieli założyć konto Microsoftu, jeśli będą chcieli kontynuować zabawę z tytułem.

Najważniejsze informacje:
  • studio Mojang potwierdziło planowaną migrację kont Minecraft: Java Edition na platformę Microsoftu;
  • pod koniec tego roku nowi gracze będą musieli utworzyć konto Microsoftu. Natomiast dotychczasowi nabywcy zostaną przeniesieni na platformę firmy na początku 2021 roku;
  • zmiana pozwoli twórcom na wprowadzenie systemu dwustopniowej weryfikacji logowania, dodatkowe opcje kontroli rodzicielskiej i garść innych funkcji.

Miesiąc temu pojawiły się doniesienia na temat rzekomej migracji kont pecetowego wydania Minecrafta. Dziś studio Mojang potwierdziło, że posiadacze Minecraft: Java Edition będą musieli przenieść się na platformę Microsoftu. Sytuację wyjaśniono we wpisie na oficjalnej stronie gry, ale twórcy opublikowali też filmik z Nathanem „Dinnerbone” Adamsem, w którym odniesiono się do potencjalnych obaw społeczności.

Rezygnacja z kont Mojang ma zapewnić większe bezpieczeństwo. Wraz z przeprowadzką na platformę Microsoftu otrzymamy m.in. system dwuetapowej weryfikacji logowania, dodatkowe opcje kontroli rodzicielskiej oraz możliwość blokowania czatu i zaproszeń. Ponadto gracze będą mieli wszystkie pecetowe wydania produkcji z serii Minecraft w jednym miejscu. Dotychczasowi użytkownicy otrzymają też prezent po udanej migracji w postaci specjalnej peleryny.

Twórcy są świadomi, że zmiana może wzbudzić zaniepokojenie niektórych graczy – wystarczy rzucić okiem na udostępniony filmik. Dlatego zespół Mojang postarał się rozwiać wątpliwości co do planowanej migracji. Przesiadka na konta Microsoftu nie będzie miała żadnego wpływu na zawartość Minecraft: Java Edition. Gracze nadal będą mogli tworzyć własne skórki i mody jak dotychczas. Bez zmian pozostanie możliwość gry ze znajomymi niezależnie od posiadanej wersji gry na PC, wliczając w to rozgrywki PvP. Zaznaczono też, że konto Microsoftu będzie niezbędne do zabawy. Nowi gracze będą zakładali je automatycznie pod koniec roku, aczkolwiek nie podano dokładnej daty. Natomiast przeprowadzka dotychczasowych użytkowników rozpocznie się na początku 2021 roku. Więcej szczegółów na temat migracji podano na oficjalnej stronie Minecrafta.

Wkrótce nie zagrasz w Minecraft na PC bez konta Microsoftu - ilustracja #1
Społeczność Minecrafta nie jest zachwycona planowaną przeprowadzką.

Mimo starań studia Mojang, nie wszystkich przekonują argumenty za migracją (vide Reddit). U niektórych najwyraźniej wiąże się to z awersją do Microsoftu, ale są też bardziej uzasadnione obawy. Część graczy wskazuje na problem z blokowaniem dostępu do usług giganta z Redmond za sprawą fałszywych raportów użytkowników, nawet wtedy, gdy gramy wyłącznie samotnie. Inni zwracają uwagę na osoby korzystające z kilku kont Minecrafta (na przykład twórców machinim), jako że będą musiały utworzyć osobny profil dla każdego z nich.