Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Evil Genius 2: World Domination (PC)

Evil Genius 2: World Domination PC

Kontynuacja RTS-a Evil Genius z 2004 roku. Odpowiedzialne za powstanie sequela studio Rebellion postawiło na sprawdzony schemat. W Evil Genius 2 gracz po raz kolejny wciela się w tytułowego typa spod ciemnej gwiazdy snującego złowieszcze plany.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | szpiegowskie | humorystyczne

PC Windows
Okładka Evil Genius 2: World Domination (PC)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Evil Genius 2 jest drugą odsłoną cyklu strategii czasu rzeczywistego, zapoczątkowanego w 2004 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, nad którym pieczę sprawował zespół Elixir Studios (autorzy gry Republika: Rewolucja), tytuł został opracowany przez studio Rebellion. Podobnie jak pierwsza część serii, pozycja pojawiła się na komputerach osobistych.

Fabuła

Zgodnie z tytułem w grze wcielamy się w Geniusza Zła, którego pragnieniem jest totalna dominacja nad światem. Jednak aby plan się ziścił, najpierw musimy zadbać o naszą kryjówkę, która stanie się głównym centrum operacji. Musimy uważać przy tym, aby nie wpaść w łapska Sił Sprawiedliwości, zanim nie dokończymy opracowywać tajemnej machiny Dnia Sądu, pozwalającej wdrożyć nasz plan w życie.

Mechanika

Naszym głównym celem gry jest zbudowanie Dnia Sądu – potężnej maszyny pozwalającej nam przejąć władzę nad światem. Jednak zanim to nastąpi, przed nami droga najeżona nikczemnymi zadaniami, które zwiększą nasze wpływy i złą sławę. Przed nami takie możliwości jak spalenie Alaski czy handlowanie brytyjską rodziną królewską, a to tylko przedsmak naszych działań.

Akcję obserwujemy z widoku izometrycznego; gra samą formą przypomina nieco Dungeon Keeper. Evil Genius 2: World Domination jest nastawione na rozbudowę kryjówki, która wraz z postępem fabuły stopniowo się powiększa i daje dodatkowe możliwości. Mamy opcję urządzenia jej zgodnie z naszym wyczuciem i to w niej gościmy wynajętych przez nas rzezimieszków od brudnej roboty, trenujemy ich do zadań specjalnych i odpieramy ataki nieprzyjaciela w postaci Sił Sprawiedliwości. Organizacja ta jest szybka i przebiegła, więc nie raz musimy się nieźle postarać, aby zwyciężyć. Do tego służą nam różnorakie urządzenia i pułapki, stworzone specjalnie w tym celu – im więcej ich, tym lepiej.

Kwestie techniczne

Gra jest w pełni trójwymiarowa, z żywą i kreskówkową oprawą wizualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Evil Genius 2: World Domination

Wymagania wiekowe Evil Genius 2: World Domination

12+

Pierwszy zwiastun Evil Genius 2: World Domination od studia Rebellion
Pierwszy zwiastun Evil Genius 2: World Domination od studia Rebellion

wiadomość10 czerwca 2019

Firma Rebellion zaprezentowała podczas tegorocznych targów E3 pierwszy zwiastun swojego ujawnionego dwa lata temu projektu, zatytułowanego Evil Genius 2: World Domination. Premiera tytułu planowana jest na przyszły rok.

Na E3 Rebellion pokaże Evil Genius 2, Sniper Elite VR i jedną nową grę
Na E3 Rebellion pokaże Evil Genius 2, Sniper Elite VR i jedną nową grę

wiadomość1 czerwca 2019

Studio Rebellion poinformowało, że podczas targów E3 2019 pokaże strategię Evil Genius 2 i strzelankę Sniper Elite VR oraz ujawni jeden nowy projekt. Wszystkie trzy gry zobaczymy podczas konferencji PC Gaming Show.

Studio Rebellion pracuje nad kontynuacją Evil Genius
Studio Rebellion pracuje nad kontynuacją Evil Genius

wiadomość4 lipca 2017

Studio Rebellion oficjalnie ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją Evil Genius – strategii czasu rzeczywistego, która w ciekawy sposób łączyła mechanikę kultowego Dungeon Keepera z patentami rodem z klasycznego kina akcji, na czele z filmami o Jamesie Bondzie.