Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Evil Genius 2: World Domination (PC)

Evil Genius 2: World Domination PC

Kontynuacja RTS-a Evil Genius z 2004 roku. Odpowiedzialne za powstanie sequela studio Rebellion postawiło na sprawdzony schemat. W Evil Genius 2 gracz po raz kolejny wciela się w tytułowego typa spod ciemnej gwiazdy snującego złowieszcze plany.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | szpiegowskie | humorystyczne | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Evil Genius 2: World Domination (PC)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Evil Genius 2 jest drugą odsłoną cyklu strategii czasu rzeczywistego, zapoczątkowanego w 2004 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, nad którym pieczę sprawował zespół Elixir Studios (autorzy gry Republika: Rewolucja), tytuł został opracowany przez studio Rebellion. Podobnie jak pierwsza część serii, pozycja pojawiła się na komputerach osobistych.

Fabuła

Zgodnie z tytułem w grze wcielamy się w Geniusza Zła, którego pragnieniem jest totalna dominacja nad światem. Jednak aby plan się ziścił, najpierw musimy zadbać o naszą kryjówkę, która stanie się głównym centrum operacji. Musimy uważać przy tym, aby nie wpaść w łapska Sił Sprawiedliwości, zanim nie dokończymy opracowywać tajemnej machiny Dnia Sądu, pozwalającej wdrożyć nasz plan w życie.

Mechanika

Naszym głównym celem gry jest zbudowanie Dnia Sądu – potężnej maszyny pozwalającej nam przejąć władzę nad światem. Jednak zanim to nastąpi, przed nami droga najeżona nikczemnymi zadaniami, które zwiększą nasze wpływy i złą sławę. Przed nami takie możliwości jak spalenie Alaski czy handlowanie brytyjską rodziną królewską, a to tylko przedsmak naszych działań.

Akcję obserwujemy z widoku izometrycznego; gra samą formą przypomina nieco Dungeon Keeper. Evil Genius 2: World Domination jest nastawione na rozbudowę kryjówki, która wraz z postępem fabuły stopniowo się powiększa i daje dodatkowe możliwości. Mamy opcję urządzenia jej zgodnie z naszym wyczuciem i to w niej gościmy wynajętych przez nas rzezimieszków od brudnej roboty, trenujemy ich do zadań specjalnych i odpieramy ataki nieprzyjaciela w postaci Sił Sprawiedliwości. Organizacja ta jest szybka i przebiegła, więc nie raz musimy się nieźle postarać, aby zwyciężyć. Do tego służą nam różnorakie urządzenia i pułapki, stworzone specjalnie w tym celu – im więcej ich, tym lepiej.

Kwestie techniczne

Gra jest w pełni trójwymiarowa, z żywą i kreskówkową oprawą wizualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Evil Genius 2: World Domination

Wymagania wiekowe Evil Genius 2: World Domination

12+

Evil Genius 2 - świeży gameplay pokazuje nowości
Evil Genius 2 - świeży gameplay pokazuje nowości

wiadomość22 października 2020

Studio Rebellion wypuściło nowy materiał wideo ze szpiegowskiej strategii Evil Genius 2. Pokazuje on fragmenty gameplaya i omawia rozgrywkę.

Premiera Evil Genius 2 została opóźniona
Premiera Evil Genius 2 została opóźniona

wiadomość28 sierpnia 2020

Tworzony z przymrużeniem oka RTS o zarządzaniu imperium zła, czyli Evil Genius 2: World Domination, niestety zaliczy opóźnienie. Powodem jest COVID-19.

Evil Genius 2 – zwiastun przybliża gameplay gry
Evil Genius 2 – zwiastun przybliża gameplay gry

wiadomość13 czerwca 2020

Podczas pokazu PC Gaming Show studio Rebellion wypuściło nowy zwiastun gry Evil Genius 2: World Domination. To pierwszy materiał z tej strategii zawierający fragmenty rozgrywki.

Evil Genius 2 - pierwsze screeny
Evil Genius 2 - pierwsze screeny

wiadomość7 maja 2020

Na steamowym profilu Evil Genius 2: World Domination pojawiły się nowe obrazki, a wśród nich pierwsze screenshoty z gry.

Pierwszy zwiastun Evil Genius 2: World Domination od studia Rebellion
Pierwszy zwiastun Evil Genius 2: World Domination od studia Rebellion

wiadomość10 czerwca 2019

Firma Rebellion zaprezentowała podczas tegorocznych targów E3 pierwszy zwiastun swojego ujawnionego dwa lata temu projektu, zatytułowanego Evil Genius 2: World Domination. Premiera tytułu planowana jest na przyszły rok.