Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEPCPS4
Okładka Dungeons 3 (XONE)

Dungeons 3

Trzecia pełnoprawna odsłona osadzonego w realiach fantasy cyklu gier strategicznych studia Realmforge.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja

Okładka Dungeons 3 (XONE)

data premiery gry:

13paź2017

PC PS4 XONE

Dungeons 3 to wydana na platformę PC, PS4 i XONE gra strategiczna utrzymana w klimacie fantasy. Tytuł opracowało studio Realmforge, czyli ten sam zespół, który wyprodukował wszystkie poprzednie odsłony serii.

Fabuła

Gra kontynuuje wątki z wcześniejszych części. Ponownie wcielamy się we Władcę Podziemi. Po zjednoczeniu sił zła i stworzeniu fundamentów nowego imperium ciemności uznaje on, że jego ambicje wciąż nie zostały w pełni zaspokojone. Postanawia więc zwerbować kapłankę mrocznych elfów imieniem Thalya, aby poprowadziła jego armie podczas podboju powierzchni.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Dungeons 3 stanowi hybrydę strategii ekonomicznej i wojennego RTS-a. W grze powracają wszystkie trzy frakcje z poprzednich odsłon, czyli Horda, Nieumarli i Demony, ale tym razem możemy korzystać z jednostek i technologii każdej z nich jednocześnie. Musimy więc zdecydować, czy wolimy elastyczność, jaką oferuje inwestowanie w każdą z tych grup, czy też może postawimy na specjalizację, koncentrując się na jednej lub dwóch z nich.

Zgodnie z tradycjami serii, rozgrywka w Dungeons 3 podzielona została na dwie sfery. Fundamentem jest strategia ekonomiczna traktująca o rozbudowie podziemnego imperium. Gracze muszą gromadzić surowce, konstruować nowe sekcje lochów, werbować potwory oraz inwestować w rozwój technologii. W porównaniu z poprzednimi częściami pojawiło się dwadzieścia nowych typów pomieszczeń.

Jednocześnie tej ekonomicznej zabawie towarzyszą elementy klasycznego wojennego RTS-a, w ramach których obejmujemy dowództwo nad armiami walczącymi na powierzchni z siłami dobra.

Tryby gry

Wszystkie opisane powyżej opcje dostępne są w kampanii fabularnej, składającej się z dwudziestu misji. Nie zapomniano również o opcji rozgrywki swobodnej, bez żadnych narzucanych z góry zadań. Dostępny jest też multiplayer – dla czterech graczy w trybie rywalizacji i dwóch w przypadku kooperacji. Ta ostatnia opcja pojawia się po raz pierwszy w historii cyklu.

Co ciekawe, tym razem mapy do trybów multiplayer i skirmish generowane są losowo, co jest kolejną nowością dla tej serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 1,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeons 3

Klasyfikacja PEGI Dungeons 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeons 3

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 970M lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Quad Core 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Zapowiedziano Dungeons 3
Zapowiedziano Dungeons 3

wiadomość21 lutego 2017

Firma Kalypso Media i zespół Realmforge Studios zapowiedzieli Dungeons 3, czyli kolejną odsłonę cyklu strategii traktujących o zarządzaniu pełnym potworów lochem. W porównaniu z poprzednimi częściami gra zaoferuje nowe pomieszczenia, losową generację map oraz tryb kooperacyjny.

PC
PS4
XONE