Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 14:01

autor: Adrian Werner

Stardew Valley, Aragami 2 i Evil Genius 2 w Game Pass

Poznaliśmy kolejne gry, które trafią do abonamentu Game Pass. Wśród nich są takie produkcje jak Stardew Valley, Aragami 2 czy Evil Genius 2.

Firma Microsoft ujawniła kolejny zestaw gier, które trafią do oferty abonamentowej usługi Game Pass. Najważniejszą z nich jest Stardew Valley, czyli przebojowe rolnicze RPG, w które subskrybenci zagrają jesienią tego roku na PC i konsolach Xbox One oraz Xbox Series X/S. Produkcja niedawno obchodziła piąte urodziny, ale nadal cieszy się wielką popularnością. Wydany na początku tego roku patch 1.5 sprawił, że tytuł ustanowił nowe rekordy aktywności.

Do oferty Game Passa trafi również Pupperazzi, czyli gra, w której naszym zadaniem będzie fotografowanie psów. W przypadku tej produkcji nie podano żadnego terminu, co najpewniej wynika z faktu, że w ogóle nie wiemy, kiedy zadebiutuje ona na rynku. Nie ujawniono także, na jakich platformach sprzętowych dostępna będzie w ramach abonamentu.

W ostatnim kwartale tego roku do Game Passa dodana zostanie też strategia Evil Genius 2: World Domination. Tytuł pojawił się w marcu tego roku na PC, natomiast dzisiaj zapowiedziano wersje na Xboksa One, Xboksa Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. W ramach abonamentu zagramy tylko w wydania na konsole Xbox.

Nie musimy za to czekać na Library of Ruina, gdyż gra została dodana do Game Passa w momencie ujawnienia nowego zestawu. To strategia wzbogacona elementami karcianki i RPG, w której wcielamy się w nietypowego bibliotekarza.

Ostatnią zapowiedzianą pozycją jest skradanka Aragami 2. Sequel produkcji z 2016 roku trafi do oferty usługi Game Pass 17 września tego roku, czyli w dniu rynkowej premiery.

Nowe gry, które wzbogacą ofertę Game Passa:

Gra:

Data premiery w Game Passie:

Platformy, na których gra będzie dostępna w Game Passie:

Library of Ruina

już dostępna

XONE, XSX, PC

Aragami 2

17 września 2021 r.

XONE, XSX, PC

Stardew Valley

jesień 2021 r.

XONE, XSX, PC

Evil Genius 2: World Domination

końcówka 2021 r.

XONE I XSX

Pupperazzi

nie podano

nie podano

Co z Pathfinder: Wrath of the Righteous?

Zamieszanie wywołała za to sytuacja z grą Pathfinder: Wrath of the Righteous. Wpierw zapowiedziano, że gra trafi na Game Passa dla konsol Xbox 1 marca przyszłego roku. Szybko jednak wycofano tę deklarację, ogłaszając, że na tę chwilę produkcja nie zmierza do oferty tej usługi.

  1. Oficjalna strona gry Stardew Valley
  2. Stardew Valley – poradnik do gry