Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pathfinder: Wrath of the Righteous (PC)

Pathfinder: Wrath of the Righteous PC

Niebezpośrednia kontynuacja Pathfinder: Kingmaker, klasycznej gry RPG autorstwa rosyjskiego studia Owlcat Games, które ponownie współpracowało z Chrisem Avellone’em. W Pathfinder: Wrath of the Righteous udajemy się w mroczne regiony Golarionu i sam środek Otchłani.

RPG | fantasy | widok izometryczny | elementy strategiczne | crowdfunding | indie | klasyczne RPG | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Pathfinder: Wrath of the Righteous (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2021116dni

2września2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pathfinder: Wrath of the Righteous jest kolejną produkcją rosyjskiego studia niezależnego Owlcat Games, założonego przez byłych pracowników firm Nival Interactive (Silent Storm, Heroes of Might and Magic V) i My.com (Armored Warfare). Mamy do czynienia z niebezpośrednią kontynuacją Pathfinder: Kingmaker, klasycznego RPG-a z widokiem izometrycznym opartego na systemie papierowej gry fabularnej Pathfinder, który jest zmodyfikowaną wersją Dungeons & Dragons 3.5. Twórcy ponownie współpracowali przy produkcji z legendarnym weteranem branży, Chrisem Avellone’em, twórcą m.in. Planescape Torment i Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.

Fabuła

Pathfinder: Wrath of the Righteous nie kontynuuje bezpośrednio fabuły debiutanckiej gry studia Owlcat Games. Tym razem jako grupa śmiałków przemierzamy nowy, mroczniejszy region Golarionu, odwiedzając m.in. pustkowie opanowane przez demony, oblegane miasto krzyżowców oraz niebezpieczną Otchłań. Historia skupia się na walce pomiędzy dobrem (ludźmi i aniołami) a złem (demonicznymi sługusami lorda Deskari).

Mechanika

Akcja gry została ukazana – podobnie jak w Pathfinder: Kingmaker – w rzucie izometrycznym. Jest ona klasycznym RPG-iem drużynowym, w którym eksplorujemy klimatyczne lokacje, walczymy z przeciwnikami w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą oraz zaliczamy zadania głównego wątku i misje poboczne, zyskując punkty doświadczenia potrzebne do rozwoju postaci. W grze nie brakuje również licznych wyborów moralnych, które mają duże przełożenie na dalszą część rozgrywki. W Pathfinder: Wrath of the Righteous pojawiły się nowe postaci, klasy (Wiedźma i Wyrocznia), archetypy i rasy, ale oprócz tego powróciły także znane z poprzedniej odsłony.

Jedną z nowości jest mitologiczny system progresji zapożyczony z gry stołowej o tym samym podtytule, który daje dostęp do niezwykle silnych zdolności. Mają one niebagatelny wpływ na przebieg fabuły, zmieniając trwale postacie oraz otoczenie wokół nich. W trakcie rozgrywki można podążać ścieżką nieśmiertelnego licza rozkazującego armii nieumarłych, anioła wzywającego na polu walki niebiańskich sojuszników albo szarlatana (ang. trickster) psocącego radośnie nawet w środku wypełnionej demonami Otchłani. Każda z nich została znacząco zmieniona względem rozwiązań z karcianki i dostosowano je tak, by lepiej sprawdziły się w grze komputerowej.

W produkcji pojawiły się też elementy strategiczne, ale nowy system, w odróżnieniu od zarządzania królestwem z poprzedniej odsłony cyklu, zyskał na głębi oraz został lepiej przystosowany do rozgrywki i wpasowany w historię Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Kwestie techniczne

Pathfinder: Wrath of the Righteous bazuje na mocno zmodyfikowanym silniku Unity, znanym z poprzedniej części serii. Oprawa wizualna została utrzymana w mroczniejszej tonacji, ale nie obyło się też bez poprawy jakości grafiki, w tym modeli postaci, wyglądu lokacji czy efektów czarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Pathfinder: Wrath of the Righteous

Wymagania wiekowe Pathfinder: Wrath of the Righteous

16+

Wymagania sprzętowe Pathfinder: Wrath of the Righteous

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2310M 2.1 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 620 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-920 2.67 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous z dokładną datą premiery
RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous z dokładną datą premiery

wiadomość5 maja 2021

Poznaliśmy dokładną datę premiery Pathfinder: Wrath of the Righteous. Jak poinformowało studio Owlcat Games, niebezpośrednia kontynuacja RPG-a z 2018 roku zadebiutuje na PC 2 września. Szczegóły na temat wydań konsolowych mają zostać podane wkrótce.

Pathfinder Wrath of the Righteous - wymagania sprzętowe PC i przybliżony termin premiery
Pathfinder Wrath of the Righteous - wymagania sprzętowe PC i przybliżony termin premiery

wiadomość4 lutego 2021

Poznaliśmy wymagania sprzętowe i orientacyjną datę premiery RPG-a Pathfinder: Wrath of the Righteous. Do sieci trafił również nowy zwiastun.

Pathfinder: Wrath of the Righteous zebrał ponad 2 mln dolarów na Kickstarterze
Pathfinder: Wrath of the Righteous zebrał ponad 2 mln dolarów na Kickstarterze

wiadomość11 marca 2020

Deweloperzy z Owlcat Games, twórcy Pathfinder: Kingmaker, mają powody do zadowolenia. Dzisiaj o 8:00 zakończyła się kickstarterowa zbiórka funduszy na ich najnowszą grę – Pathfinder: Wrath of the Righteous. Gracze wsparli tytuł ponad 2 mln dolarów.

Pathfinder: Wrath of the Righteous - 30 minut gameplaya z klasycznego RPG
Pathfinder: Wrath of the Righteous - 30 minut gameplaya z klasycznego RPG

wiadomość4 marca 2020

W sieci pojawił się trwający ponad pół godziny gameplay z Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli klasycznie zrealizowanego RPG-a, nad którym pracuje zespół Owlcat Games.

Pathfinder: Wrath of the Righteous z milionem dolarów na Kickstarterze
Pathfinder: Wrath of the Righteous z milionem dolarów na Kickstarterze

wiadomość13 lutego 2020

Gra Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli przygotowywana przez studio Owlcat Games kontynuacja popularnego RPG-a z 2018 roku, zebrała już na Kickstarterze przeszło milion dolarów. Premiera produkcji zaplanowana jest na przyszły rok.