Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles (PC)
OkładkaPathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles (PC)

Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles

Trzecie „duże” rozszerzenie fabularne do klasycznej gry RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous od studia Owlcat Games. Dodatek wprowadza roguelike'owy tryb oraz nową kampanię osadzoną na mrocznym archipelagu, który przemierzamy na pokładzie przeklętego statku.

To jest dodatek do gry Pathfinder: Wrath of the Righteous.

RPG | fantasy | roguelike | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles Premiera

30sie2022

PC

29wrz2022

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles

Divinity: Original Sin II

Pillars of Eternity II: Deadfire

Tyranny

The Treasure of the Midnight Isles to trzeci – po Inevitable Excess i Through the Ashes – „duży” dodatek fabularny do izometrycznego klasycznego RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous, opracowanego przez studio Owlcat Games. Rozszerzenie oferuje unikalną kampanię dla jednego gracza, której akcja została osadzona na terenie tytułowego archipelagu, a także zupełnie nowy, samodzielny tryb, bazujący na rozwiązaniach znanych z gier typu roguelike.

Fabuła

Archipelag Midnight Isles leży na mrocznym, pełnym zagrożeń oceanie otchłani. Pomiędzy jego wyspami poruszamy się na pokładzie przeklętego statku, którego deski widziały już niejedną załogę. Przemierzając ten region – zamieszkiwany zarówno przez istoty znane z „podstawki” oraz poprzednich rozszerzeń, jak i wcześniej niespotykane, występujące tylko w tym miejscu – natrafiamy na wielkie bogactwa, a także jeżące włosy na głowie okropieństwa rodem z koszmarów. Od naszych decyzji i umiejętności zależy, czy przygoda zakończy się odkryciem tajemnicy archipelagu Midnight Isles i zdobyciem fortuny, czy śmiercią.

Mechanika

Gameplay Pathfinder: Wrath of the Righteous – The Treasure of the Midnight Isles nie różni się za bardzo od tego, co znamy z podstawowej wersji gry. Wraz z naszą drużyną eksplorujemy więc rozmaite zakątki tytułowego regionu, zwiedzając klimatyczne lokacje, prowadząc walki (w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą) oraz wykonując obowiązkowe i poboczne misje. W trakcie zabawy można jednak korzystać z niedostępnych wcześniej magicznych broni, mikstur i zwojów.

Nowy tryb

Istotną nowością w Pathfinder: Wrath of the Righteous – The Treasure of the Midnight Isles jest samodzielny tryb, którego akcja również rozgrywa się na tytułowych wyspach. Wykorzystano w nim rozwiązania znane z „rogalików”. Co za tym idzie, po każdym zgonie naszej postaci, większość postępów jest resetowana. Jednak nie wszystkie, co pozwala relatywnie łatwo testować różne „buildy” postaci – w tym „magiczne ścieżki” (ang. mythic paths) – oraz składy personalne drużyny.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie The Treasure of the Midnight Isles wymaga do działania podstawowej wersji gry Pathfinder: Wrath of the Righteous. Dodatek nie wprowadza większych zmian do oprawy audiowizualnej produkcji.

Tryb gry: single player  

Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles cena w dniu premiery: 44,99 PLN

Wymagania wiekowe Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles: 16+

Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Treasure of the Midnight Isles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2310M 2.1 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 940M lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-920 2.67 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch