Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 13:49

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Fortnite jako RPG z otwartym światem? Wyciek grafiki może wskazywać na nowy tryb rozgrywki

Pojawiły się poszlaki, które wskazują na to, że Fortnite dostanie tryb z otwartym światem, nawiązujący do gier z gatunku RPG.

W związku z procesem sądowym Epic Games i Apple, w maju tego roku w sieci pojawiły się doniesienia, że Fortnite może dostać tryb z otwartym światem. Od tamtego czasu fani nie doczekali się żadnych oficjalnych informacji ze strony wydawcy. Jednak jak podaje Hypex, leaker zajmujący się doniesieniami o tematyce Fortnite’a, 10 sierpnia użytkownicy odkryli w plikach produkcji nową grafikę nazwaną Saturn. Sugeruje ona pojawienie się w grze opcji rozgrywki mocno związanej z gatunkiem RPG. Jeśli wcześniejsze doniesienia o trybie z otwartym światem okażą się mieć coś wspólnego z nowym obrazkiem, graczom dane będzie wziąć udział w czymś naprawdę interesującym.

Na obrazku postacie mają nietypowe dla Fortnite’a wyposażenie – różdżka, łuk, włócznia i hełm wskazują na silne inspiracje gatunkiem RPG. Za bohaterami znajduje się natomiast wielka małpa, mogąca być pewnego rodzaju bossem albo nowym głównym przeciwnikiem. Po prawej na drugim planie widać też kamienne postaci i kontur jakiejś budowli – wszystkie te elementy z grubsza przypominają świątynię albo ruiny.

Niestety grafika została usunięta z plików gry. Na razie są to jedynie plotki, ale Fortnite w otwartym świecie z elementami RPG brzmi bardzo ciekawie. Chcielibyście zobaczyć słynną produkcję w takim wydaniu?