Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2021, 11:54

Fortnite z nowym survivalowym trybem PvE być może już wkrótce

Nowe informacje wskazują na to, że Fortnite już niedługo otrzyma tryb Daybreak - PvE nastawiony na survival w otwartym świecie.

W SKRÓCIE:
  1. Przecieki wskazują na pojawienie się nowego trybu gry w Fortnite.
  2. Daybreak ma być survivalem w otwartym świecie, który stawia na rozgrywkę PvE.
  3. Tryb otrzyma całkowicie nową mapę, lecz zachowane zostaną elementy budowania/craftingu.

Jak dowiedział się portal Eurogamer, w patchu 16.40 do gry Fortnite znajdują się informacje pozwalające sądzić, że już niebawem do gry zawita całkowicie nowy tryb gry o nazwie Daybreak. Ma to być survival w otwartym świecie, który będzie stawiał na rozgrywkę PvE. O tym, że Fortnite otrzyma nową zawartość było wiadomo już od jakiegoś czasu - informacje te zostały upublicznione w związku z procesem sądowym pomiędzy Epic Games a Apple.

Już na początku maja dało się słyszeć przecieki dotyczące nowego trybu. Insider Hypex związany z Fortnite opublikował na Twitterze screeny, które rzekomo miały przedstawiać miejsce akcji Daybreak - całkowicie nową mapę:

Pomimo że mapa ma być tu zupełnie nowym miejscem, najprawdopodobniej zachowane zostaną mechaniki budowania znane z trybu battle royale. Spośród wielu aspektów, które wyciekły, dostępny jest także opis trybu Daybreak:

Budzisz się sam i nieuzbrojony na wybrzeżu, nie pamiętając, jak się tam znalazłeś. Szybko poszukaj broni i amunicji, zanim zapadnie noc i stwory zaczną grasować po zboczach, polując na ofiary. Uważaj na innych zabłąkanych ludzi, którzy mogą okazać się nieocenionymi sojusznikami w walce o przetrwanie na coraz bardziej wrogiej wyspie. Po drodze szukaj części, które mogą być użyte do naprawy jednego z rozbitych helikopterów, które znajdują się w pobliżu centrum wyspy. Jeśli znajdziesz odpowiednie części i będziesz miał wystarczająco dużo paliwa, być może uda ci się ukończyć Niemożliwą Ucieczkę! UWAGA: Ci, którzy grają jako oddział, zostaną rozdzieleni. Poszukaj swoich przyjaciół lub innych graczy na wyspie i stwórz nowy oddział! Napraw śmigłowiec, aby uciec z wyspy przed burzą, która nadejdzie trzeciej nocy.

Jak zauważają komentatorzy, zarys tego, czym ma być Daybreak, przypomina nieco Fortnite: Save the World w którym gracze w kooperacji stawiają czoła hordom zombie. Na ten moment nie ma jeszcze mowy o żadnych konkretnych datach, nie ma w końcu nawet jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Niemniej jednak doniesienia o nowym trybie prezentują się naprawdę intrygująco i wydają się warte śledzenia.

Michał Cieżadlik

Michał Cieżadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej

E3 2021