Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2021, 09:26

autor: Adrian Werner

Stardew Valley z nowymi rekordami aktywności dzięki patchowi 1.5

Patch 1.5 spowodował renesans gry Stardew Valley. Wczoraj ustanowiła ona na Steamie nowy rekord aktywności.

Rolnicze RPG Stardew Valley ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie. Wczoraj wieczorem w grę bawiło się 93 466 graczy jednocześnie. To imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że w przyszłym miesiącu produkcja będzie obchodziła piąte urodziny.

Mimo wieku gry, Stardew Valley pozostawało popularne, ale obecny renesans jest spowodowany premierą patcha 1.5, będącego największą z dotychczasowych aktualizacji. Przed wydaniem tej łatki rekord aktywności wynosił 64 427 graczy i został ustanowiony krótko po debiucie tytułu w 2016 roku.

Stardew Valley z nowymi rekordami aktywności dzięki patchowi 1.5 - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Patch 1.5 ukazał się 21 grudnia. W tygodniach poprzedzających jego premierę w najgorętszych momentach każdego dnia w Stardew Valley na Steamie bawiło się ok. 15-20 tys. graczy. Te wyniki zaczęły szybko rosnąć po wydaniu aktualizacji. Już 25 grudnia ustanowiono nowy rekord aktywności (64 437 graczy), który następnie był sukcesywnie bity przez kilka kolejnych dni.

Przypomnijmy, że patch 1.5 na razie dostępny jest tylko na PC. Trwają prace nad wersjami konsolowymi, ale na te wydania jeszcze poczekamy. Aktualizacja wprowadziła do gry m.in. nowy region oraz lokalny tryb kooperacji na podzielonym ekranie. Ulepszono zarządzanie farmą i modyfikowanie domów oraz dodano menu opcji zaawansowanych, pozwalające konfigurować wiele elementów świata. Ponadto zaimplementowano masę nowych zwierząt, wrogów, przygód, roślin i przedmiotów.

Sądząc po nowych rekordach aktywności, aktualizacja spotkała się z ciepłym przyjęciem przez fanów. Widać to również w ocenach graczy na Steamie – wśród tych z ostatnich 30 dni aż 98% jest pozytywnych.

  1. Stardew Valley – poradnik
  2. Stardew Valley – strona oficjalna