Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 10:18

autor: Adrian Werner

Stardew Valley z gigantycznym patchem 1.5 na PC

Ukazała się aktualizacja 1.5 do Stardew Valley. To największy patch w historii tej gry. Wprowadza masę nowych elementów, w tym dodatkowy region oraz tryb co-op na podzielonym ekranie.

PATCH 1.5 TO M.IN.:
  • nowy region z unikalnymi przygodami, postaciami, wrogami i minigierkami,
  • ulepszone zarządzanie farmą i modyfikowanie domów,
  • menu opcji zaawansowanych, pozwalające konfigurować wiele elementów świata,
  • masa nowych zwierząt, roślin i przedmiotów,
  • ulepszenia interfejsu, rozgrywki i balansu,
  • lokalny co-op na podzielonym ekranie.

Popularne rolnicze RPG Stardew Valley doczekało się zapowiadanej od dawna aktualizacji 1.5. Patch na razie dostępny jest wyłącznie na PC. Trwają prace nad wersjami konsolowymi, ale na te wydania poczekamy do przyszłego roku.

Łatka 1.5 jest największą aktualizacją w historii Stardew Valley. Patch rozbudowuje świat gry o nowy region w postaci Ginger Island. Wyspa zapełniona jest postaciami, wyzwaniami, minigierkami, zagadkami i przygodami. Znajdziemy na niej również zlokalizowany wewnątrz wulkanu loch, którego układ zmienia się przy każdej wyprawie do jego wnętrza. Nie zabrakło także nieznanych wcześniej przedmiotów i wrogów.

Patch rozbudowuje także opcje zarządzania farmą. Możemy ją teraz zbudować na plaży, a wśród zwierząt hodowlanych pojawiły się strusie. Rozszerzono opcję modyfikowania wyglądu domków i ich wnętrz. Ponadto kaczki potrafią wreszcie pływać.

Aktualizacja rozszerza menu o zaawansowane opcje, pozwalające skonfigurować świat przed rozpoczęciem zabawy. Możemy m.in. włączyć/wyłączyć takie elementy, jak spawnowanie się potworów czy losowość wielu elementów rozgrywki. Dodano także lokalny tryb kooperacji na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech graczy.

Łatka przynosi masę nowych przedmiotów, w tym dodatkowe nawozy, rośliny uprawne, ubrania, gatunki ryb, meble i dekoracje. Patch wprowadza również wiele małych zmian umilających zabawę, takich jak opcja siadania na krzesłach, poprawiony interfejs czy ulepszony balans rozgrywki. Nie zabrakło także licznych poprawek błędów.

Wszystkie wymienione rzeczy to jedynie część nowości wprowadzonych przez patch 1.5. Pełna lista zmian obejmuje kilkaset pozycji.

  1. Stardew Valley – poradnik
  2. Stardew Valley – strona oficjalna