Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 11:52

autor: Aquma

Xbox Game Pass może otrzymać plan rodzinny

Niewykluczone, że popularna usługa Xbox Game Pass doczeka się w przyszłości tzw. planu rodzinnego, który pozwoli kilku domownikom wspólnie opłacać abonament.

W SKRÓCIE:

  1. szef Xboksa rozpatruje wzbogacenie Game Passa o plan rodzinny, pozwalający członkom rodziny wspólnie opłacać abonament;
  2. podobne rozwiązanie funkcjonuje np. w przypadku usługi Spotify;
  3. na razie nie wiadomo, czy i kiedy omawiana możliwość faktycznie się pojawi.

Wygląda na to, że Xbox Game Pass może otrzymać tzw. plan rodzinny, przypominający to, co znają m.in. użytkownicy usług Spotify czy Apple Music. Mowa o tańszym, wspólnym abonamencie dla kilku mieszkańców jednego domu. Informacja pojawiła się w odpowiedzi Phila Spencera – szefa Xboksa – na tweeta jednego z internautów.

Phil Spencer podkreślił, że obecnie dostępna jest funkcja Home, która powstała właśnie z myślą o takich sytuacjach – pozwala dzielić się grami z innymi domownikami korzystającymi z tej samej konsoli. Jednak plan rodzinny pomógłby w przypadkach, w których pod jednym dachem funkcjonuje kilka Xboksów.

Co więcej, warto pamiętać, że Xbox Game Pass ma kilka wariantów. Poza konsolami można z niego korzystać również na pecetach. Subskrypcja ma też opcję Ultimate, która oferuje dostęp do katalogu gier zarówno na konsoli, jak i komputerze. Umożliwienie członkom rodziny wspólnego opłacania tej wersji abonamentu mogłoby zostać przyjęte entuzjastycznie przez wielu graczy.

Niestety, na razie trudno też stwierdzić, kiedy – i czy w ogóle – pojedynczy tweet Phila Spencera faktycznie zmieni się w prawdziwą funkcję. Pozostaje nam tylko czekać na więcej informacji.

  1. Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Xbox Game Pass – strona oficjalna