Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 16:50

autor: qjin

God of War z konkretnymi ulepszeniami na PS5

Santa Monica Studio ujawniło, że gra God of War z 2018 roku zaoferuje na PlayStation 5 ulepszoną rozgrywkę względem konsoli obecnej generacji. Jakiej rozdzielczości i wydajności możemy się spodziewać?

God of War na PS5 to:
  • płynność animacji do 60 fps w trybie wydajności;
  • możliwość importowania save’ów z PlayStation 4.

Dzięki wstecznej kompatybilności zagramy na konsoli PS5 w starsze gry w lepszej grafice i/lub lepszej wydajności. Jak będzie w przypadku God of War, hitu z 2018 roku od studia Santa Monica? Twórcy podzielili się na Twitterze informacją, że gra zadziała w trybie wydajności na PlayStation 5 w maks. 60 klatkach na sekundę. Wzmianka o alternatywnej opcji nazwanej przez producenta „Favor Performance” jasno sugeruje, że gracze mogą pomarzyć o takiej płynności animacji w rozdzielczości 4K. Co więcej, użycie przyimka „do” wskazuje, że nawet stała liczba 60 fps nie jest gwarantowana.

Nie jest jasne, w jakiej rozdzielczości uruchomiony zostanie God of War w trybie wydajności na PS5. W najlepszym razie otrzymamy dynamiczne 4K (mało prawdopodobne, bo inaczej wspomniano by o tej rozdzielczości), a w najgorszym – 1080p. Gra zapewne zaoferuje natywne 4K przy 30 fps, ale oficjalnie jeszcze tego nie potwierdzono. Byłoby to rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że God of War oferowało różne tryby działania na PlayStation 4 Pro. Wydajność gry na mocniejszej wersji konsoli obecnej generacji Sony osiągała nawet 50 klatek na sekundę w 1080p, natomiast w „szachownicowym” 4K – 30 fps. Wyjaśni się to najpóźniej 12 listopada, gdy konsola nowej generacji ukaże się na pierwszych rynkach (w Polsce wyjdzie 19 listopada).

Ponadto Santa Monica Studio ujawniło, że przeniesiemy bez problemu stany zapisów gry z PlayStation 4 na PS5. Na marginesie warto dodać, że będzie to możliwe także w grze God of War III Remastered.

God of War zostało wydane wyłącznie na PlayStation 4 w kwietniu 2018 roku. Twórcy pracują obecnie nad kontynuacją fabularną. God of War Ragnarok (tytuł roboczy), bo o niej mowa, zadebiutuje na PS5 w bliżej nieokreślonym okresie 2021 roku. Niestety, o nowej grze nic tak naprawdę nie wiemy.