Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2020, 10:52

autor: Aquma

Straszne eksperymenty w The Sims - od 100 simów w izolacji po jedną toaletę

Gracz prowadzący kanał GrayStillPlays na platformie YouTube postanowił przeprowadzić kilka eksperymentów w The Sims 4 – sprawdził, jak grupa simów radzi sobie w skrajnych warunkach, takich jak całkowita izolacja albo ograniczony dostęp do toalety.

 

Straszne eksperymenty w The Sims - od 100 simów w izolacji po jedną toaletę - ilustracja #1
The Sims 4 to świetna platforma do eksperymentów socjoterroroquazibiologicznych.

W SKRÓCIE:

  1. gracz prowadzący kanał GrayStillPlays na YouTubie przeprowadza szalone eksperymenty w różnego rodzaju tytułach, w tym m.in. The Sims 4;
  2. jeden z testów dotyczył zachowania simów w całkowitej izolacji, zaś inny był poświęcony… walce o dostęp do toalety;
  3. obydwa testy nie skończyły się najlepiej dla uczestników.

Wiecie co się dzieje, kiedy zamyka się 100 osób w całkowitej izolacji? Nie, to wbrew pozorom nie jest kolejna wiadomość poświęcona sytuacji związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Tym razem chodzi o dziwaczne pomysły pewnego gracza – prowadzącego kanał GrayStillPlays na YouTubie – który przeprowadza różnego rodzaju eksperymenty w ogrywanych przez siebie produkcjach. Jednym z tytułów stanowiących platformę dla jego projektów jest popularna produkcja EA Maxis – The Sims 4. W związku ze wzmożonym zainteresowaniem tematem kwarantanny, domorosły naukowiec postanowił sprawdzić, jak skrajne odosobnienie wpływa na zachowanie simów. Spoiler: nie najlepiej.

100 simów, 10 cel bez drzwi

Każdy z simów będzie miał wszystko, czego tylko mógłby zapragnąć. Będą mieli kuchenkę, miejsce do spania, komputer, może telewizor. Jedyną rzeczą, której nie dostaną będą drzwi, dzięki którym mogliby wyjść z pokoju – tak „szalony naukowiec” opisuje plan swojego eksperymentu.

To jednak jeszcze nie koniec założeń testu. Ofia… ekhm… uczestnicy eksperymentu zostali podzieleni na pięć grup liczących po 20 osób. Pierwszy z tych mniejszych zbiorów simów miał do dyspozycji w pełni wyposażoną celę, ale każdy następny został pozbawiony pojedynczej, losowo wybranej rzeczy.

Początkowo simy były w całkiem dobrych nastrojach i spędzały czas głównie na oglądaniu telewizji i korzystaniu z komputera (czyli robiły mniej więcej to, co prawdziwi ludzie w analogicznej sytuacji). Izolacja drugiej grupy rozpoczęła się nieco gorzej, szczególnie że jej członkowie zostali pozbawieni łóżek. Trzecia dwudziestka straciła dostęp do telewizora, ale największego pecha miała grupa czwarta, z której pokojów usunięto… toalety.

Straszne eksperymenty w The Sims - od 100 simów w izolacji po jedną toaletę - ilustracja #2
Nelson – pierwsza ofiara eksperymentu. Jak widać, stanie w ogniu nie było dla niego wystarczającym powodem do porzucenia pasji do gotowania. R.I.P. Nelsonie.

Z czasem eksperyment przybrał nieco mniej pozytywny obrót – simowie zaczęli masowo umierać z głodu, mimo że cały czas mieli dostęp do jedzenia. Co ciekawe, najwięcej ofiar odnotowano w pierwszej grupie, która miała wszystkie „luksusy”. Pierwszy pechowiec zaliczył wypadek z kuchenką – przypominający bardziej akt samospalenia – zaś pozostali po prostu przestali jeść. Być może stracili chęć do życia? Cóż, pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że prawdziwi ludzie poradzą sobie w podobnej sytuacji nieco lepiej. Szczególnie że w zasadzie to mam na myśli… no nas wszystkich.

100 simów… i jedna toaleta

Opisany powyżej eksperyment nie jest jedynym pomysłem „szalonego naukowca”, który wykorzystuje The Sims 4. W jednym z poprzednich projektów postanowił on sprawdzić, jak setka simów poradzi sobie z sytuacją, w której wszyscy będą mieli dostęp tylko do jednej toalety (nie pytajcie, skąd wzięła się fascynacja twórcy filmów WC – nie mam pojęcia).

Piekło można opisać jako miejsce, w którym duża grupa ludzi mieszka mając dostęp tylko do jednej toalety. W takim domu się wychowałem. Teraz zmuszę stu simów, by doświadczyli takiego samego cierpienia – tłumaczy GreyStillPlays.

Co ciekawe, miejscem eksperymentu stała się olbrzymia posiadłość, w której postacie miały dostęp do absolutnie wszelkich luksusów – w tym bogatego barku, pełnego cudownych trunków (jeśli macie wrażenie, że to nie przypadek, to macie rację). Jedynym problemem był utrudniony dostęp do rzeczy, którą niestety można uznać za dość kluczową.

Straszne eksperymenty w The Sims - od 100 simów w izolacji po jedną toaletę - ilustracja #3
Impreza na całego. Jak widać, toaleta jest w The Sims 4 sprawą krytyczną.

Podobnie jak w poprzednim wypadku, eksperyment zakończył się tragicznie – simy zaczęły masowo wymierać, często w dość… poniżających okolicznościach.

Opisane powyżej projekty oczywiście nie są jedynymi szalonymi pomysłami GraStillPlays – zachęcamy do zapoznania się z innymi filmami zamieszczonymi na jego kanale. Dowiecie się z nich na przykład, jak funkcjonowałoby miasto z możliwie najwyższym poziomem zanieczyszczeń środowiskowych albo co stałoby się, gdyby cały świat uzależnił się od… Starbucksa.

  1. The Sims 4 – strona oficjalna
  2. The Sims 4 – poradnik
  3. Recenzja gry The Sims 4 - niezłe nowości w cieniu wyraźnych braków
  4. Wydałam 50 zł, żeby zrobić pranie w The Sims 4. Nie było warto