Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2020, 12:10

autor: Karol Laska

W 4. sezonie Stranger Things wystąpi gwiazda kultowego horroru

W czwartym sezonie Stranger Things zobaczymy parę nowych twarzy w serialu. Do obsady dołączy między innymi legendarny odtwórca roli Freddy’ego Kruegera.

Może i prace na planie Stranger Things zostały wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa (choć scenariusz jest cały czas dopieszczany przez braci Duffer), ale przynajmniej dociera do nas coraz więcej informacji na temat czwartego sezonu serialu. Poznaliśmy paru aktorów, którzy dołączą do obsady, a niektóre z tych nazwisk są dość nieoczywiste, jednakże bardzo mile widziane (via Cinemablend).

Najbardziej hitowym castingiem wydaje się zatrudnienie Roberta Englunda, czyli człowieka, przez którego nie raz baliście się zasnąć. To on bowiem wcielił się w demoniczną postać Freddy’ego Kruegera w znanej serii horrorów pod nazwą Koszmar z ulicy Wiązów. Twórcy przygotowali mu taką rolę w Stranger Things, która pasuje do niego wręcz idealnie – zagra zniszczonego mentalnie mężczyznę zamkniętego w szpitalu psychiatrycznym za popełnienie morderstwa sprzed paru dekad. Może to nie oficjalny powrót Freddy’ego, ale lepszy rydz niż nic.

W 4. sezonie Stranger Things wystąpi gwiazda kultowego horroru - ilustracja #1
Tak, Robert Englund wystąpi w Stranger Things - może niekoniecznie tak ucharakteryzowany.

Potwierdzono także udział trzech innych aktorów – co prawda nieco mniej rozpoznawalnych, choć mających już na koncie parę wartych uwagi ról. W czwartym sezonie zobaczymy Josepha Quinna – temu udało się wystąpić chociażby w siódmym sezonie Grze o tron (jako Koner, czyli żołnierz zaprzysiężony Starkom). Na ekranie pojawi się także Jamie Campbell Bower, czyli obiekt westchnień niejednej nastolatki. Grał Króla Artura w serialu Camelot, Caiusa w serii Zmierzch, a także młodego Grindelwalda w Fantastycznych zwierzętach 2. Obsadę zasili również Eduardo Franco, czyli młody aktor o sporym talencie komediowym, znany przede wszystkim z Męskiej paczki i nominowanej do wielu nagród Szkoły melanżu.

Data premiery czwartego sezonu Stranger Things nie jest jeszcze znana i nie powinniśmy jej poznać w najbliższym czasie, gdyż opóźnienia nie ułatwiły pracy twórcom. Wiemy jedynie, że bracia Duffer nie zamierzają spocząć na laurach i nakręca jeszcze więcej części serialu.