Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka New Super Mario Bros. U Deluxe (Switch)
OkładkaNew Super Mario Bros. U Deluxe (Switch)

New Super Mario Bros. U Deluxe Switch

New Super Mario Bros U Deluxe to reedycja gry platformowej dostępnej dotychczas na platformie Wii U. Wersja na Switcha zawiera dodatkową zawartość w postaci DLC New Super Luigi U oraz dwóch dodatkowych bohaterów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | na 2 osoby | Mario | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

New Super Mario Bros. U Deluxe Premiera Switch

11stycznia2019

pudełko PL

11stycznia2019

Nintendo eShop

11stycznia2019

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do New Super Mario Bros. U Deluxe

Gris

Yooka-Laylee and the Impossible Lair

Stitchy in Tooki Trouble

New Super Mario Bros U Deluxe to poprawiona wersja znanej z Wii U gry platformowej New Super Mario Bros U opowiadającej o przygodach braci Mario. Wersja na Nintendo Switch zawiera zarówno podstawową wersję gry jak i DLC New Super Luigi U oraz dwie dodatkowe grywalne postaci Nabbita i Toadette.

Fabuła

Podobnie jak w większości tytułów opowiadających o przygodach braci Mario tak i w New Super Mario Bros U Deluxe przyczynkiem dla kolejnej przygody są knowania Bowsera, który po raz najeżdża zamek księżniczki Peach i wystrzeliwuje jej obrońców daleko poza mury obronne fortecy. Mario i Luigi muszą więc znów znaleźć drogę do zamku i po raz kolejny uratować księżniczkę.

Mechanika

New Super Mario Bros U Deluxe to poprawiona wersja dwuwymiarowej gry platformowej dostępnej wcześniej na Wii U. Tytuł jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której plansze przemierza się z lewej do prawej, pokonując nie tylko przeszkody terenowe, ale też zagrażających bohaterowi przeciwników. Rozgrywka urozmaicana jest też potyczkami z bossami. Gra jest nastawiona na zabawę wieloosobową i zakłada zarówno zabawę w kooperacji jak i rywalizację w tzw. Challenge Mode, gdzie gracze mogą pościgać się w zbieraniu monet, bądź przechodzeniu etapów na czas. Jedną z nowości oferowanych przez wersję Deluxe są dwie dodatkowe postaci, odporny na ataki przeciwników Nabbit i Toadette, która po zjedzeniu specjalnego owocu może zmienić się w księżniczkę Peach, posiadającą zdolność szybowania. Tytuł oferuje łącznie aż 164 różnorodne plansze do pokonania.

Kwestie techniczne

New Super Mario Bros U Deluxe charakteryzuje się kolorową trójwymiarową oprawą graficzną utrzymaną w konwencji gry dwuwymiarowej. Wersja na Nintendo Switch nie oferuje jednak widocznie lepszej oprawy graficznej niż wersja na Wii U.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

New Super Mario Bros. U Deluxe cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI New Super Mario Bros. U Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.