Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 09:39

autor: Adrian Werner

BAFTA 2019 - God of War wielkim zwycięzcą

Przyznano nagrody BAFTA. Największym zwycięzcą okazał się God of War. Produkcja została uznana za najlepszą grę 2018 roku i wygrała jeszcze w czterech innych kategoriach.

Kratos znowu niepokonany - BAFTA 2019 - God of War wielkim zwycięzcą - wiadomość - 2019-04-05
Kratos znowu niepokonany

Poznaliśmy laureatów British Academy Games Awards, czyli nagród przydzielanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Grą roku uznano God of War. Produkcja dostała również statuetki za udźwiękowienie, muzykę oraz scenariusz, a wcielający się w Kratosa Christopher Judge wygrał w kategorii najlepszego aktora głosowego.

Warto przypomnieć, że God of War zatriumfowało w kategorii gry roku także podczas gal GDC Awards, D.I.C.E. Awards oraz The Game Awards.

Gra roku

Zwycięzca:

  1. God of War (Santa Monica Studio)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Assassin's Creed Odyssey (Ubisoft)
  2. Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  3. Celeste (Matt Makes Games)
  4. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  5. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Osiągnięcie artystyczne

Zwycięzca:

  1. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Detroit: Become Human (Quantic Dream)
  2. Gris (Nomada Studio)
  3. God of War (Santa Monica Studio)
  4. Spider-Man (Insomniac Games)
  5. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Osiągnięcie w udźwiękowieniu

Zwycięzca:

  1. God of War (Santa Monica Studio)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Battlefield V (EA DICE)
  2. Detroit: Become Human (Quantic Dream)
  3. Spider-Man (Insomniac Games)
  4. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  5. Tetris Effect (Monstars/Resonair)

Najlepsza gra brytyjska

Zwycięzca:

  1. Forza Horizon 4 (Playground Games)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. 11-11: Memories Retold (DigixArt Studio/Aardman/Bandai Namco)
  2. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  3. The Room: Old Sins (Fireproof Games)
  4. Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  5. Two Point Hospital (Two Point Studios)

Najlepszy debiut

Zwycięzca:

  1. Yoku's Island Express (Villa Gorilla)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Beat Saber (Beat Games)
  2. Cultist Simulator (Weather Factory)
  3. Donut County (Ben Esposito)
  4. Florence (Mountains)
  5. Gris (Nomada Studio)

Najlepiej rozwijana gra

Zwycięzca:

  1. Fortnite (Epic Games)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Destiny 2: Forsaken (Bungie)
  2. Elite Dangerous: Beyond (Frontier Developments)
  3. Overwatch (Blizzard Entertainment)
  4. Sea of Thieves (Rare)
  5. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (Ubisoft)

Najlepsza gra familijna

Zwycięzca:

  1. Nintendo Labo (Nintendo)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. LEGO The Incredibles (TT Games)
  2. Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  3. Pokemon: Let's Go, Pikachu! / Pokemon: Let's Go, Eevee! (Game Freak)
  4. Super Mario Party (Nintendo)
  5. Yoku's Island Express (Villa Gorilla)

Gra zaangażowana społecznie

Zwycięzca:

  1. My Child Lebensborn (Sarepta Studios)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. 11-11: Memories Retold (DigixArt Studio/Aardman/Bandai Namco)
  2. Celeste (Matt Makes Games)
  3. Florence (Mountains)
  4. Life is Strange 2 (DONTNOD Entertainment)

Najlepszy projekt gry

Zwycięzca:

  1. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  2. Celeste (Matt Makes Games)
  3. God of War (Santa Monica Studio)
  4. Into the Breach (Subset Games)
  5. Minit (Kitty Calis, Jan Willem Nijman, Jukio Kallio, Dominik Johann)

Największa innowacja

Zwycięzca:

  1. Nintendo Labo (Nintendo)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  2. Celeste (Matt Makes Games)
  3. Cultist Simulator (Weather Factory)
  4. Moss (Polyarc)
  5. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Najlepsza gra na urządzenia mobilne

Zwycięzca:

  1. Florence (Mountains)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Alto's Odyssey (Team Alto)
  2. Brawl Stars (Supercell)
  3. Donut County (Ben Esposito)
  4. Reigns: Game of Thrones (Nerial)
  5. The Room: Old Sins (Fireproof Games)

Najlepsza gra wieloosobowa

Zwycięzca:

  1. A Way Out (Hazelight)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Battlefield V (EA DICE)
  2. Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  3. Sea of Thieves (Rare)
  4. Super Mario Party (Nintendo)
  5. Super Smash Bros. Ultimate (Nintendo/Bandai Namco/Sora Ltd)

Najlepsza muzyka

Zwycięzca:

  1. God of War (Santa Monica Studio)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Celeste (Matt Makes Games)
  2. Far Cry 5 (Ubisoft)
  3. Florence (Mountains)
  4. Gris (Nomada Studio)
  5. Tetris Effect (Monstars/Resonair)

Najlepszy scenariusz

Zwycięzca:

  1. God of War (Santa Monica Studio)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Florence (Mountains)
  2. Frostpunk (11 bit studios)
  3. Spider-Man (Insomniac Games)
  4. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  5. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Najlepsza nowa marka

Zwycięzca:

  1. Into the Breach (Subset Games)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Dead Cells (Motion Twin)
  2. Florence (Mountains)
  3. Moss (Polyarc)
  4. Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)
  5. Subnautica (Unknown Worlds Entertainment)

Nagroda dla aktora głosowego / aktorki głosowej

Zwycięzca:

  1. Christopher Judge (Kratos w God of War)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Danielle Bisutti (Freya w God of War)
  2. Jeremy Davies (Baldur w God of War)
  3. Melissanthi Mahut (Kassandra w Assassin's Creed Odyssey)
  4. Roger Clark (Arthur Morgan w Red Dead Redemption 2)
  5. Sunny Suljic (Atreus w God of War)

Mobilna gra roku (nagroda publiczności)

Zwycięzca:

  1. Old School RuneScape (Jagex)

Pozostałe nominowane produkcje

  1. Brawl Stars (Supercell)
  2. Clash Royale (Supercell)
  3. Fortnite (Epic Games)
  4. Pokemon GO (The Pokemon Company/Niantic)
  5. Roblox (Roblox Corporation)

Warto na koniec przypomnieć zwycięzców zeszłorocznej edycji nagród BAFTA. Za najlepszą grę roku uznano przygodówkę What Remains of Edith Finch. Z kolei najwięcej nagród zgarnęło brytyjskie studio Ninja Theory, którego Hellblade: Senua's Sacrifice znalazło uznanie w aż pięciu kategoriach.

  1. Oficjalna strona BAFTA
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War